Spojte se s námi


Fotbal

Rakousko si připisuje první tři body a přibližuje se postupu! Střet našich sousedů rozhodl Baumgartner

V pátek v 18 hodin odstartoval další zápas skupiny D. V něm se utkalo Polsko a Rakousko. Oba týmy úvodní duely prohrály, k udržení v turnaji potřebovaly bodovat. Tři body si nakonec připsali Rakušané, když po aktivním a ofenzivním výkonu zvítězili 3:1.

Publikováno

dne

V pátek v 18 hodin odstartoval další zápas skupiny D. V něm se utkalo Polsko a Rakousko. Oba týmy úvodní duely prohrály, k udržení v turnaji potřebovaly bodovat. Tři body si nakonec připsali Rakušané, když po aktivním a ofenzivním výkonu zvítězili 3:1.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Rakouský tlak stačil pouze na poločasovou remízu

Už od začátku se Rakušané do soupeře pustili a drželi ho na vlastní půlce. A tato aktivita se jim vyplatila hned v deváté minutě, když se hlavičkou na přední tyč trefil stoper Trauner. Polský brankář Szczesny, pro kterého je letošní Euro posledním velkým národním turnajem, byl bez šance.

Po čtvrthodině hry se ke střele uvnitř vápna dostal Zielinski, který nastřelil Mweneho do ruky. Hlavní rozhodčí penaltu neodpísknul, nicméně se čekalo i na rozhodnutí VARu. Ten rozhodnutí potvrdil. Mwene měl ruku u těla. Poláci se tak museli snažit dál.

Nakonec se ale vyrovnání dočkali. Po delší době drželi Rakušany pod tlakem a vybojovali roh. Po něm se ke střele dostal Jan Bednarek, jeho střela ale byla zblokována. Odražený míč si nicméně skvěle převzal Krzysztof Piatek, který už se nemýlil a srovnal zápas na 1:1.

Několik metrů před šestnáctkou zbytečně fauloval Posch a Poláci kopali volný přímý kop. Toho se ujal Zielinski, který to krásně zkusil k pravé tyči. Ještě lepší však byl zákrok rakouského brankáře Patricka Pentze, který střelu jednou rukou vytáhl na roh. To byla poslední velká šance prvního poločasu.

Poláci v druhé půli nebyli nebezpeční

V 52. minutě přišla první žlutá karta, kterou zaslouženě dostal Bartosz Slisz, když při slibně se rozvíjející akci zatáhl za dres jednoho z útočících hráčů Rakouska. Sabitzer nicméně nerozehrál dobře následný přímý kop a jeho přetažený centr skončil v autu.

Po hodině hry se polští fanoušci dočkali. Do hry nastoupili Karol Swiderski a Robert Lewandowski, který promeškal první zápas kvůli zranění. Hned se zapojil do útočného snažení, to ale nic nepřineslo. Naopak pár minut po svém příchodu obdržel žlutou kartu za loket v obličeji soupeře.

V 66. minutě se Rakousko znovu dostalo do vedení. Po akci na levé straně přihrával na hranici velkého vápna Alexander Prass, Arnautovič přihrávku skvěle přenechal Christophu Baumgartnerovi, který vystřelil do protipohybu Szczesnyho a připsal si třetí gól za poslední čtyři zápasy za nároďák.

Rakušané ale nepolevili a deset minut poté se do šance dostal Wimmer, který z hranice pokutového území vyslal velmi razantní střelu na zkušeného brankáře. Ten si ale situaci pohlídal a ránu vyrazil.

Chvíli poté skvěle utekl polské obraně Sabitzer, kterého tak musel faulovat Szczesny. Rozhodčí okamžitě ukázal na penaltový puntík a udělil brankáři žlutou kartu. Penalty se chopil kapitán Marko Arnautovič a poslal brankáře na druhou stranu. Skóre se měnilo na 3:1.

Polsko už se zmohlo jen na jednu šanci, kterou neproměnil Kamil Grosicki. Rakušané tak zaslouženě získali tři body a výrazně se tak přiblížili postupu alespoň ze třetího místa. Naopak Polsko už má šanci na postup pouze minimální a velmi nepravděpodobnou.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.