Spojte se s námi


Fortuna liga

VIDEO: Chyba v obraně Baníku, Birmančevič takto poslal Spartu do poločasového vedení

Sparta Praha na svém stadionu v rámci 29. kola Fortuna ligy hostí ostravský Baník. Skóre bylo dlouho vyrovnané, respektive bezbrankové. Letenští však nakonec v závěrečných minutách první půle gólově udeřili a po prvním poločase vedou 1:0. Autorem gólu byl Veljko Birmančevič.

Publikováno

dne

Sparta Praha na svém stadionu v rámci 29. kola Fortuna ligy hostí ostravský Baník. Skóre bylo dlouho vyrovnané, respektive bezbrankové. Letenští však nakonec v závěrečných minutách první půle gólově udeřili a po prvním poločase vedou 1:0. Autorem gólu byl Veljko Birmančevič.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Přestože je Sparta ve šlágru 29. kola jasným papírovým favoritem, co do herního projevu lepší v prvním poločase jednoduše nebyla. Naopak to byli fotbalisté ostravského Baníku, kteří si vypracovali více potenciálně nebezpečných příležitostí.

Jednou z nich byla skrytá střela Davida Buchty, kterou ale nakonec zlikvidoval Peter Vindahl. Gólman Sparty měl v úvodních 45 minutách zápasu proti Baníku poměrně dost práce.

O dvě minuty později se k zakončení po kombinaci s Jiřím Klímou dostal Abdullahi Tanko. Svůj střelecký pokus si však připravoval příliš dlouho, finální fáze hry hostů tedy znovu utrpěla.

Dvě minuty nato se do jasné tutové šance dostal Jan Kuchta, Jakub Markovič ale předvedl fantastický zákrok. Skóre tedy bylo stále vyrovnané. Sparta se v prvním poločase potýkala s nepřesností, Baník naopak nedokázal využít své šance.

A to ani v případě Tomáše Riga, který na brankáře Vindahla vyslal svůj projektil ve 37. minutě. Ten však míč opět, byť tentokrát s mírnými problémy, pokryl. Gólový účet utkání tak až ve 40. minutě otevřel Veljko Birmančevič.

Birmančevič poslal Spartu do vedení

Nutno dodat, Birmančevič se prosadil po chybě v obraně Baníku. Kuchta vyvinul tlak na obránce Filipa Blažka.

Míč se poté dostal k Davidu Lischkovi, jenž jej nedokázal dostat do bezpečí. Toho následně využil právě Birmančevič, který přestože nebyl v ideální pozici, tak skvěle dostal míč za záda Markoviče.

První poločas nicméně po herní stránce odpovídá kvalitě šlágru kola. Zápas má tempo, krásné momenty a kombinace, rovněž spoustu šancí. Poločasové vedení však patří Spartě. Otázkou je, dokáže Baník s nepříznivým stavem ještě něco udělat?

Zdroj: Fortuna liga, O2 TV Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.