Spojte se s námi


Fortuna liga

Velký třesk na Hané! Sigma Olomouc reaguje na neuspokojivý start jara, Václav Jílek končí, o jeho nástupci je jasno

Sigma Olomouc se řadí mezi týmy, které ještě na jaře nedokázaly vyhrát. Nyní na to vedení klubu reaguje nečekaným krokem. Jedna z trenérských stálic v nejvyšší soutěži končí na postu trenéra. Kdo Václava Jílka nahradí?

Publikováno

dne

Sigma Olomouc se řadí mezi týmy, které ještě na jaře nedokázaly vyhrát. Nyní na to vedení klubu reaguje nečekaným krokem. Jedna z trenérských stálic v nejvyšší soutěži končí na postu trenéra. Kdo Václava Jílka nahradí?

Podzim vyšel Hanákům solidně. Zdálo se, že Sigma Olomouc bude štikou ligy a znovu se bude rvát o evropské poháry. Ambice byly i před startem druhé půlky sezony velké. Jenže jakmile začala jarní část Fortuna ligy, začalo to jít s moravským klubem z kopce.

Ze čtyř jarních zápasů odcházeli svěřenci Václava Jílka hned třikrát poraženi. Prohra se Slovanem Liberec by zase takovým problémem nebyla, nicméně porážky s Teplicemi či Českými Budějovicemi už byly důvodem k zamyšlení.

Aktuálně už šest ligových zápasů nedokázala Sigma Olomouc vyhrát. Body za remízy vybojovala pouze se Slováckem a Hradcem Králové.

Výsledkových krizí už několik Václav Jílek ustál, problémem však je, že se hráčům nedaří ani herně. Výkony jsou daleko za očekáváním. Kdoví proč, hráči jako kdyby oproti podzimu nevěděli, co vlastně mají hrát.

Před posledním zápasem s Českými Budějovicemi mluvil trenér o tom, že sebevědomí jeho svěřenců není na optimální úrovni. Spekulace o své budoucnosti neřešil. Věřil, že proti Dynamu Hanáci nepříznivou sérii prolomí. Nestalo se.

Sigma Olomouc reaguje na špatný start jara

Moravský celek se najednou nenachází ve skupině, která si to v nadstavbě rozdá o evropské poháry, nýbrž ve skupině, která znamená jen play-off o Konferenční ligu. S tím pochopitelně nebylo vedení spokojeno.

Proto došlo k reakci. Václav Jílek už není trenérem. Sigma Olomouc má dočasně nového lodivoda. Bude jím dlouhodobý Jílkův asistent Jiří Saňák, který už několikrát byl spojován s tím, že se stane hlavním koučem některého z prvoligových mužstev.

Saňáka doplní v realizačním týmu Ivo Gregovský, který dosud vedl tým do 17 let.

„Trenérovi patří poděkování za odvedené služby. Během let se Sigmou dosáhl několika jasných úspěchů. V současné chvíli jsme cítili, že je třeba přistoupit ke změně a dodat mužstvu impuls,“ vyjádřil se pro klubový web sportovní manažer Ladislav Minář.

Za zmínku stojí, že Jílek odkoučoval na Hané 169 ligových utkání, více už zvládl pouze Karel Brückner. Fanoušci klubu pak vidí viníka aktuální situace trochu jinde, než na postu hlavního trenéra.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.