Spojte se s námi


Fortuna liga

Sigma Olomouc hodlá útočit na evropské poháry. Nemůžeme se dívat dolů, zní z Hané. Bude u toho nový investor?

Hanáci za sebou mají povedenou podzimní část Fortuna ligy, na jaře tak mají na co navazovat. Ambice zůstávají stejné. Sigma Olomouc se chce rvát o evropské poháry. Co zaznělo před startem druhé půlky sezony? Pomohou k naplnění ambic noví investoři?

Publikováno

dne

Hanáci za sebou mají povedenou podzimní část Fortuna ligy, na jaře tak mají na co navazovat. Ambice zůstávají stejné. Sigma Olomouc se chce rvát o evropské poháry. Co zaznělo před startem druhé půlky sezony? Pomohou k naplnění ambic noví investoři?

Sigma Olomouc vstoupí do druhé půlky sezony z pátého místa. Hned v sobotu se představí na půdě Slovanu Liberec, který za ní zaostává jen o tři body. Hanáci ovšem mají zápas k dobru. Musí se ale vypořádat například s odchodem opory Ondřeje Zmrzlého do pražské Slavie.

Že by to ale nějak ovlivňovalo ambice? Nikoliv. „Vzhledem k postavení po podzimu nemůžeme mít pro jaro jiný cíl, než se pokusit o evropské poháry,“ shodli se na tiskové konferenci sportovní manažer Ladislav Minář, trenér Václav Jílek a kapitán Radim Breite.

„Po podzimu držíme pozice v elitní šestce, tedy ve skupině, kde jsme se pohybovali i v minulé sezóně, cíl pro jaro tedy nemůže být jiný, než se v této skupině udržet. Pokud budeme do šestého místa, chceme se zároveň i porvat o evropské poháry,“ říká Minář.

Sigma se nesmí dívat za sebe ani podle kapitána Breiteho. Prý by to byl nesmysl. Olomouc zkrátka musí ukázat, že má na to, aby se mohla měřit se špičkou ligy.

Kromě toho, že odešel Zmrzlý, řešili Hanáci i příjemné starosti. Tým posilnili Singhateh a Elbel. Kouč Jílek se domnívá, že je jeho mužstvo na jarní část připraveno.

Jasno je i o jedné nejistotě posledních měsíců. Gólmanovi. Všem se v minulých zápasech příliš nedařilo. Jedničkou na jaře bude Matúš Macík. Jílek věří, že naváže na své dřívější vynikající výkony, díky nimž jej sledoval i Slovan Bratislava.

Bude mít Sigma Olomouc nové investory?

Mimo start jarní části Fortuna ligy se na Hané řeší jedná velká novinka. Ladislav Minář na tiskové konferenci přiznal, že jedna zahraniční společnost má zájem o vstup do klubu. Konkrétní jednání dle jeho slov v době tiskové konferenci neproběhla, to už se ale změnilo.

Konkrétně se však jedná o americkou společnost Blue Crow Sports Group, která vlastní kluby jako Leganés, Cancún, Elite Falcons či Vyškov.

„Jednání jsou teprve na začátku. Vyměňujeme si prvotní informace,“ vyjádřil se po čtvrteční schůzce pro MF Dnes Jakub Beneš, předseda SK Olomouc Sigma MŽ, z. s.

Sigma Olomouc shání mecenáše už dlouhou dobu. Deset let. Zájemců se za tu dobu objevilo několik, žádná seriózní nabídka však nepřišla. Klub tedy rozprodává majetek a dělá maximum, aby finančně nestrádal.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.