Spojte se s námi


Fortuna liga

Velký rozpočet, špatné výsledky. Ve kterém městě nedává ligový fotbal smysl?

Velké peníze vždycky nezaručí výsledky na hřišti. V oblíbeném podcastu Kudy běží zajíc se čtveřice aktérů v reakci na článek serveru iSport.cz rozpovídala o městě, ve kterém nedává ligový fotbal smysl.

Publikováno

dne

Velké peníze vždycky nezaručí výsledky na hřišti. V oblíbeném podcastu Kudy běží zajíc se čtveřice aktérů v reakci na článek serveru iSport.cz rozpovídala o městě, ve kterém nedává ligový fotbal smysl.

V českém fotbale se v posledních měsících lámou ledy. Nového majitele má pražská Slavia a změna se chystá také v Liberci. Web iSport.cz sestavil přehled týmů, které jsou v české lize na prodej. Součástí přehledu byly i rozpočty jednotlivých klubů.

„Tipněte si, který klub mě nejvíce překvapil,“ zeptal se v podcastu Kudy běží zajíc jeho moderátor Ondřej Novotný. Další diskutující následně zahájili zajímavou diskuzi, jejímž hlavním aktérem byl Jablonec.

Severočeši mají podle iSportu společně se Slováckem čtvrtý nejvyšší rozpočet v lize – 150 milionů korun. To je vzhledem k jedenáctému místu v tabulce a absenci většího počtu odchovanců opravdu hodně peněz.

„K tomu bych ještě řekl, že to je odhad na spodní hranici. Vůbec bych se nedivil, kdyby ten rozpočet byl ještě o dvacet nebo třicet milionů vyšší,“ dodal k tématu další z diskutujících, bývalý novinář deníku Sport a ještě nedávno sportovní ředitel Českých Budějovic Jan Podroužek.

Pelta dokáže sehnat peníze

V ligovém prostředí opravdu není tajemstvím, že Miroslav Pelta dokáže jablonecké hráče zaplatit. Ne vždycky tomu ale odpovídají výkony týmu na hřišti. To platí především v posledních letech, kdy byl Jablonec jedenáctý (2023) a třináctý (2022).

„Pelta dokáže sehnat peníze. Nebýt jeho, tak fotbal v Jablonci nedává žádný smysl. Lidé tam nechodí, není tam hezký stadion, není to ani velké město. Fotbal v první lize tam prostě nedává smysl, vše drží Pelta,“ měl v podcastu jasno další bývalý novinář deníku Sport Jan Vacek.

O platech se rozpovídal také někdejší profesionální fotbalista Zdeněk Folprecht, v Jablonci prý brali hráči i hodně přes sto tisíc korun.

„Když jsem šel v roce 2015 do Liberce, tak jsme dostali šedesát, sedmdesát tisíc. Byli jsme oproti Jablonci chudí příbuzní,“ dodal Folprecht s tím, že po sportovní stránce byl Slovan lepší.

V Jablonci ale i přes tyto argumenty liga určitě ještě nějaký čas bude. Tedy pokud Miroslav Pelta ustojí všechny své problémy.

Zdroj: Komu běží zajíc, iSport

Reklama

Oblíbené