Spojte se s námi


Hokej

Velký návrat spasitele Hořavy. Pomůže Spartě z bryndy?

Dost spekulací, dost čekání. Vedení Sparty neponechalo nic náhodě a rozhodli se na nepříznivou situaci v kabině i na ledě zareagovat. Fanoušci sice volali po hlavě Josefa Jandače, sportovní ředitel Petr Ton se svými kolegy ale vykouzlil jinou variantu.

Publikováno

dne

Dost spekulací, dost čekání. Vedení Sparty neponechalo nic náhodě a rozhodli se na nepříznivou situaci v kabině i na ledě zareagovat. Fanoušci sice volali po hlavě Josefa Jandače, sportovní ředitel Petr Ton se svými kolegy ale vykouzlil jinou variantu. Jinou, ale zajímavou. Na střídačku se vrací Miloslav Hořava.

O žádnou závratnou novinku se nejedná, přesto dává fanouškům slavného českého klubu naději. Variant, že Josef Jandač zůstane na lavičce a přitom se něco zásadně změní, příliš nebylo. 

Když si vzpomeneme na závěr loňské sezony, s jakou tepovou frekvencí a za jakých okolností Hořava Spartu opouštěl, dalo by se tenkrát říct, že další krok, kdy do stejné řeky už nevstoupí, nepodnikne. Na nabídku pokračování řekl rázné NE!

Někdejší vynikající hráč a dnes zkušený trenér měl jasné plány – vydat se za zahraničním angažmá: „Po sezoně jsem to ukončil, chtěl jsem jít trénovat ven. Ale do ciziny jsem se nedostal, respektive možnost byla, ale nešlo o nic, co by mě oslovovalo,” řekl v rozhovoru pro iSport.

S Josefem Jandačem vytvořili loni ze Sparty fungující kolektiv, který budil respekt. Ten se však v posledních zápasech pomalu vytrácí. Osm porážek už je ranec. To už si neříkáte, jestli Sparta zase vyhraje, ale že už konečně musí jednou vyhrát. A to se s klubovou politikou prostě neslučuje.

ZKUŠENOST JAKO VÝZVA

A co že nakonec přivedlo Hořavu zpátky do Sparty? Člověk by na první odhad řekl, že to bude touha pomoct týmu. Realita je však trošku odlišná: „Přiznám se, hodně mě láká prožít tu zkušenost s hráči, kteří jsou teď u porážek. Jako trenér získáte ohromné zkušenosti, pokud jste u toho, přímo v té situaci.“

Dalším důležitým faktorem hrála taky oprášená spolupráce s Jandačem. Už loni si pracovně i lidsky padli do noty: „Proto bylo moje rozhodování jednodušší,” řekl staronový kouč na staronové angažmá.

https://www.facebook.com/103690357904694/posts/403260984614295/?d=n

Na otázku, jestli bylo klíčové, aby Jandač u týmu pokračoval, měl jednoznačnou odpověď: „Určitě. Ale především, Pepova pozice nebyla vůbec ve hře. Nabídka Sparty zněla, že bych rozšířil realizační tým. Jinak vše zůstává při starém.“

V loňské sezoně měli jasně rozdělené úkoly. Hořava režíroval obranu, Jandač zase útočnou hru. I tohle bude věc, na kterou budou chtít na střídačce navázat.

Jandačovi se přece jen citelně odlehčí. V zákulisí se i mezi fanoušky šeptalo, že v době, kdy má současný trenér na starosti celý tým, tak práci nezvládá na 100 %. Na Hořavu se začalo vzpomínat jako na někoho, kdo obrannou činnost mužstva vedl velmi dobře.

Právě tady Sparta selhávala doposud nejvíce. Skoro v každém zápase vedla, ale nakonec nedokázala nadějný výsledek ubránit. Hořava by mohl tento malér vyřešit.

S Milošem jsme byli v kontaktu už delší dobu. Měli jsme velký zájem, aby u nás nadále působil. Jsme moc rádi, že se rozhodl pokračovat v rozdělané práci a opět utvoří rovnocenný tandem s Josefem Jandačem,“ řekl sportovní ředitel Petr Ton pro klubový web.

Zdroj: HC Sparta Praha, iSport 

Reklama

Oblíbené