Spojte se s námi


Fotbal

Velké ztráty pro AC Milán: Dvě hlavní hvězdy jsou na odchodu!

AC Milán zatím jen počítá ztráty. Zatímco klub opouští několik hráčů, nikoho pořádného, kromě brankáře z Lille, Rossoneri dosud nepodepsali. Které dvě hvězdy jsou na odchodu?

Publikováno

dne

AC Milán zatím jen počítá ztráty. Zatímco klub opouští několik hráčů, nikoho pořádného, kromě brankáře z Lille, Rossoneri dosud nepodepsali. Které dvě hvězdy jsou na odchodu?

Zdroj: Pixabay

AC Milán, co se týče hráčských přestupů, se zatím nemá čím příliš chlubit. Už v minulém měsíci klub prohlásil, že neprodlouží smlouvu s Mariem Mandžukičem. Nedávno se milánský velkoklub nedohodl na nové smlouvě ani s Davidem Calabriou, který požaduje výraznější navýšení svého výdělku.

No a je také pravděpodobné, že italský celek přijde i o Diega Laxalta, který se vrátil z hostování ze skotského Celticu. O jeho služby mají zájem dva kluby – Besiktas a FC Porto.

Jediné, co se vedení AC zatím povedlo je dotáhnout k trvalému přestupu situaci s mladým obráncem Fikayem Tomorim. Hráč, který pořad ještě je kmenovým hráčem Chelsea bude podle portugalského deníku Abola milánský velkoklub stát 25 milionů liber. Tomori však nebyl v již uplynulém ročníku nikterak rozdílovým hráčem AC.

Taktéž ale nesmíme zapomenout na to, že se milánskému AC podařilo získat gólmana z mistrovského Lille Mikea Maignana. Ten totiž za francouzský celek odchytal v uplynulé sezóně 48 zápasů a stal se výraznou postavou na cestě za titulem. Maignan přichází do AC Milán z Lille za 13 milionů eur.

Vedení klubu se tak zjevně tímto přestupem podařilo eliminovat výraznou ztrátu v podobě téměř jistého odchodu Gianluigiho Donnarummy.

Velmi talentovaný italský gólman podle informací Fabrizia Romana odejde v letním přestupovém okénku do PSG. A samozřejmě zdarma jakožto volný hráč, jelikož mu v Miláně končí smlouva.

Francouzský klub je již velmi blízko k podpisu. Má se údajně jednat o smlouvu do června roku 2026 s platem okolo dvanácti milionů eur za sezónu. Za následujících pět let by si měl Donnarumma vydělat okolo 60 milionů eur.

No a dalším hráčem, který by měl San Siro opustit, je Hakan Calhanoglu. Toho je připraven podepsat londýnský Arsenal, kterému v minulých dnech Aston Villa vyfoukla Emiliana Buendiu.

27letému záložníkovi, jenž stále obléká dres Rossoneri vyprší smlouva a stane se stejně jako v případě Donnarummy volným hráčem. Fanoušci Gunners tureckého reprezentanta vidí jako skvělou alternativu.

AC v předchozích dnech nevyšly dva přestupy. Nejdříve probíhala konkrétní jednání mezi milánským celkem a Olivierem Giroudem. Francouzský reprezentant se však rozhodl v Chelsea svůj kontrakt prodloužit.

Úplně naposledy se Milán snažil zlákat Alejandra Papua Gómeze, který je momentálně ve službách španělské Sevilly. Ani ten se ovšem k odchodu od svého aktuálního zaměstnavatele neuchýlil.

Italský gigant tak bude mít v letním přestupovém okně plné ruce práce. Nejen, že potřebuje zacelit díry v záloze, AC také potřebuje posílit, a to nutně. Čeká je totiž Liga mistrů, to zaprvé.

A za druhé – v aktuálně skončené sezóně byly v její druhé polovině k vidění různé nedostatky, a to především v obraně a záloze. Věřme tedy, že následující týdny se ponesou ve znamení příchodů.

Zdroj: Bleacher Report Football

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.