Spojte se s námi


Fotbal

Brighton může přijít o trenéra, Liverpool si brousí zuby. O své budoucnosti jsem se ještě nerozhodl, říká De Zerbi

Souboj brzy již bývalého manažera Reds s možná budoucím koučem? Liverpool se utká v neděli odpoledne s Brightonem a kromě toho změří síly dva skvělí trenéři Jürgen Klopp a Roberto De Zerbi. Italský stratég však před duelem čelil otázkám na svou budoucnost a odpovědí překvapil.

Publikováno

dne

Souboj brzy již bývalého manažera Reds s možná budoucím koučem? Liverpool se utká v neděli odpoledne s Brightonem a kromě toho změří síly dva skvělí trenéři Jürgen Klopp a Roberto De Zerbi. Italský stratég však před duelem čelil otázkám na svou budoucnost a odpovědí překvapil.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Liverpool se v neděli odpoledne utká s Brightonem a bude bojovat o první místo v Premier League. Pokud zápas Arsenalu a Manchesteru City dopadne remízou a domácí na Anfieldu vyhrají, posunou se do čela ligové tabulky.

Jürgen Klopp vede Reds v poslední sezoně, v létě Anfield opustí. Chce pochopitelně skončit v nejlepším, tedy s co největším počtem získaných trofejí. Kdo jej nahradí, to zatím není jisté. Spekulovalo se o Xabim Alonsovi, ten ale spojí i pro další rok svou budoucnost s Leverkusenem.

Sám Klopp pro to má pochopení. Co ale bude Liverpool dělat? Možností je ve hře stále několik. Jednou z nich je například příchod kouče Brightonu, kterým není nikdo jiný než Roberto De Zerbi.

Italský stratég si vede náramně právě s týmem Seagulls. S omezeným rozpočtem a ne tak hvězdným kádrem dokáže fanoušky bavit atraktivním fotbalem, ale také slušnými výsledky. Zvládá i případné odchody svých nejlepších hráčů.

Není divu, že pro něj má slova chvály sám Pep Guardiola. Ital byl ostatně i spojován hned s několika většími kluby. Dosud byl věrný celku z jihu Anglie. To by se ale brzy mohlo změnit.

Opustí Roberto De Zerbi v létě Brighton?

V Brightonu má sice Roberto De Zerbi kontrakt do léta 2026, nicméně přesto se už nyní mluví o tom, jestli podepíše nový. Dokonce se toto téma řešilo před zápasem s Liverpoolem a Ital zřejmě odpovědí fanoušky Seagulls nenadchnul.

„Ještě jsem se nerozhodl o své budoucnosti. Mám smlouvu a než se rozhodnu, chci mluvit s majitelem Brightonu, abych si vyslechl jeho plán a porozuměl mu. Pak společně učiníme rozhodnutí,“ vyjádřil se pro Sky Sports.

„Chci si v budoucnu udržet ambice a motivaci. Žiju fotbalem 24 hodin denně, proto musím vědět, jaký je plán, jaký je projekt a jaká je budoucnost. Pokud bych se necítil dobře, necítil správnou motivaci, nemohl bych tu zůstat,“ dodal.

Je tedy možné, že už nyní si Roberto De Zerbi vytváří pomyslná zadní vrátka. Fanouškům Liverpoolu by rozhodně jeho příchod nevadil.

Zdroj: Sky Sports, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.