Spojte se s námi


Fotbal

Velké trápení u konce? Trenér Pioli definitivně končí na lavičce AC Milán, kdo od nové sezóny převezme Rossoneri?

V Miláně mu mohou poděkovat především za práci v sezóně 2021/22. To totiž Rossoneri po dlouhých letech získali mistrovský titul, i když velkou zásluhu na tom má také Zlatan Ibrahimovič. Další úspěch však Stefano Pioli s AC nezaznamenal. Kdo bude novým koučem AC?

Publikováno

dne

V Miláně mu mohou poděkovat především za práci v sezóně 2021/22. To totiž Rossoneri po dlouhých letech získali mistrovský titul, i když velkou zásluhu na tom má také Zlatan Ibrahimovič. Další úspěch však Stefano Pioli s AC nezaznamenal. Kdo bude novým koučem AC?

Se současným lodivodem se zejména v posledním roce spojuje vskutku mnoho negativ. Ať už jsou to nesplněné cíle klubu, herní projev, který v podání Rossoneri ve velkém množství případů nestojí za moc nebo také neustálé prohry v Derby della Madonnina.

Dalším negativem je to, že Pioli zkrátka neumí pracovat s mladými talenty. Hráče hrající ve formě nechává nepochopitelně sedět na lavičce, on a jeho kolegové také nesou část viny za obrovské množství zraněných hráčů, s čímž AC letos mělo veliké problémy.

Vlastně tak není divu, že Pioli na lavičce AC velmi brzy skončí. Fanoušci Milána a vlastně všichni, kteří mají s klubem co dočinění, s ním ztratili trpělivost už dávno. Nedávno to konečně došlo i vedení klubu.

Tuto informaci ve čtvrtek odpoledne potvrdil italský novinář Daniele Longo. Oficiální oznámení bude brzy následovat, osmapadesátiletý kouč má před sebou poslední chvíle na lavičce AC.

Pioli končí, kdo se stane novým trenérem AC Milán?

Dlouho se však spekulovalo o tom, kdo jej na San Siru nahradí. Jako jednou z možností byl Julen Lopetegui, tedy bývalý kouč Porta, Realu Madrid nebo Sevilly. Po nevoli fanoušků ale vedení italského giganta od této možnosti odstoupilo.

Lopetegui pak ve čtvrtek odpoledne oficiálně podepsal nový kontrakt s West Hamem. Rossoneri tak vyhlížejí jiné jméno, přičemž podle posledních zpráv by se novým koučem AC mohl stát Paulo Fonseca. Tomu v Lille na konci června končí smlouva.

S francouzským celkem neudržel třetí příčku na úkor Brestu, Lille tak bude hrát předkolo Ligy mistrů. Vedení milánského klubu údajně Fonsecovi nabídlo kontrakt na dva roky s opcí na roční prodloužení. O pravděpodobném přesunu informoval také server Sky Sports.

Podle webu Calciomercato dal samotný kouč tomuto stěhování zelenou. Fonseca je údajně připraven podepsat na San Siru smlouvu s platem okolo 3 milionů eur za sezonu.

Zdroj: Calciomercato, Fabrizio Romano, Daniele Longo

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.