Spojte se s námi


Fotbal

Souček a Coufal znají jméno nového trenéra. West Ham povede bývalý kouč Realu Madrid

Už na začátku května West Ham potvrdil, že po této sezoně klub opustí David Moyes. Londýnský celek se chce vydat novým směrem a podle toho si počínal při hledání jeho náhrady. Tomáš Souček a Vladimír Coufal již vědí, kdo je povede v příštím ročníku.

Publikováno

dne

Už na začátku května West Ham potvrdil, že po této sezoně klub opustí David Moyes. Londýnský celek se chce vydat novým směrem a podle toho si počínal při hledání jeho náhrady. Tomáš Souček a Vladimír Coufal již vědí, kdo je povede v příštím ročníku.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

David Moyes se loučí s londýnským klubem podruhé ve své kariéře a podruhé v řadě. V sezoně 2017/18 pomohl trápícím se Hammers v udržení se mezi elitou. Posléze se stal hlavním koučem v prosinci roku 2019.

I v ten moment přebíral West Ham v nelehké situaci. Navzdory neatraktivnímu fotbalu si však počínal solidně. Nikdo mu nezapomene zejména vítězství v Evropské konferenční lize v roce 2023. Za úspěch lze brát i šesté i sedmé místo v Premier League v letech 2021 a 2022.

Jinak to ale byla jedna velká horská dráha. Skvělé výsledky střídaly ty špatné. A jak již bylo zmíněno, fanoušky nebavil fotbal, kterým se Hammers pod jeho vedením prezentovali. Moyes se jako kouč za dlouhé roky nikam neposunul, West Ham se ale posouvat chce.

I proto dávalo smysl, že došlo k ukončení spolupráce. Oznámení klub zveřejnil na začátku května. Nyní se fanoušci londýnského klubu mohou těšit na svěží vítr a na zcela odlišnou podívanou. Tým totiž má nového kouče.

West Ham představil nového kouče

Ve čtvrtek po obědě West Ham oznámil, že se novým koučem stává Julen Lopetegui. Bývalý trenér Španělska, Porta, Realu Madrid, Sevilly či Wolves tým oficiálně převezme 1. července.

57letý Španěl má na kontě výhru v Evropské lize se Sevillou, jinak sbíral úspěchy v mládežnickém reprezentačním fotbale. Španělské výběry do 19 a 21 let dotáhl k trofejím mistrů Evropy.

„Jeho jmenování znamená další krok v nové strategii klubu, která nabrala tempo v červenci 2023 s příchodem Tima Steidtena jako technického ředitele klubu,“ stojí v klubovém prohlášení.

„Jsem šťastný, že můžu být součástí tohoto velkého klubu. Pokusím se klubu vštěpit svůj styl. Mám pocit, že máme fantastické základy. Poslední roky byly velmi dobré, ale mou ambicí je být vždy lepší, dosahovat větších cílů, zlepšovat hráče, tým, být konkurenceschopný. O tom je fotbal,“ vyjádřil se Lopetegui.

West Ham tedy angažoval ambiciózního kouče, který přiznal, že měl i jiné nabídky, nicméně nyní je tam, kde chce být. S týmem chce dosáhnout velkých věcí.

Zdroj: West Ham United, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.