Velké potíže Sparty na stoperu! Nastoupí proti Lille Pavelka?

Sparta je v lize stoprocentní a v klubu tak po právu panuje výsledková spokojenost. Přesto můžou brzy nastat velké problémy, po zranění Hancka, Štetiny a Čelůstky nemá klub dostatek stoperů a v Evropské lize budou muset zaskakovat hráči, kteří buď pravidelně nehrají, nebo nastupují na jiné pozici.

Zdroj: sparta.cz

Sparta má na soupisce pro Evropskou ligu pět stoperů. Štetina je dlouhodobě zraněný, Hancko pravděpodobně připraven nebude, rozsah Čelůstkova zranění není veřejně oznámen, přesto se očekává pauza v lepším případě na několik týdnů. Zbývá tedy Dominik Plechatý a David Lischka.

Oba hráči vedle sebe potřebují někoho zkušeného, aby předvedli adekvátní výkon. To ukázal třeba Plechatý v utkání s Jabloncem, kde vedle Čelůstky ukázal, že je ještě brzy na jeho odepisování. David Lischka na podzim zatím kvalitní zápas neodehrál, jeho nasazení proti Lille je velmi nepravděpodobné.

Sparta může na stopera dát i Ladislava Krejčího ml., který by ale v kombinaci s Plechatým mohl být sebevražednou misí. Sparta si tak v přestupovém období upletla vskutku velký bič. Příchod stopera měl být prioritou, zvláště proto, že chce kouč Kotal hráč třístoperový systém.

Proti Lille si tak v zadních řadách může udělat ostudu. Na stoperu se dost možná může objevit i nová akvizice, David Pavelka. Zkušený defenzivní štít ovšem v poslední době příliš zápasů neodehrál, o jeho jistotě v defenzivě se tak dá pouze spekulovat.

Jedno je jisté. Ať Sparta nastoupí s jakoukoliv stoperskou dvojicí, fanoušci se budou obávat o její prostupnost. Věřmě ale, že utkání oba stopeři zvládnou, společně s celou Spartou. Body do koeficientu potřebuje český fotbal ještě více, než v minulých letech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?