Spojte se s námi


Bundesliga

Velká bomba, spojení nemyslitelného. Bayern zatím drží Thomase Tuchela u kormidla, nahradit by jej však mohl José Mourinho

Bayern Mnichov je ve velmi nepříjemné situaci. Po sobotním debaklu na půdě Leverkusenu ztrácí na čelo pět bodů. Situaci nemá ve svých rukou. Trenér Thomas Tuchel je pod ostrou palbou fanoušků i expertů. Klub jej zatím drží ve funkci, v médiích už ale najdeme spekulace o možném nástupci.

Publikováno

dne

Bayern Mnichov je ve velmi nepříjemné situaci. Po sobotním debaklu na půdě Leverkusenu ztrácí na čelo pět bodů. Situaci nemá ve svých rukou. Trenér Thomas Tuchel je pod ostrou palbou fanoušků i expertů. Klub jej zatím drží ve funkci, v médiích už ale najdeme spekulace o možném nástupci.

Bundesliga v posledních letech čelila kritice. Důvod byl prostý. Bayern Mnichov vyhrál jedenáct titulů v řadě. Že to občas bylo drama a že se jinak v německé soutěži hraje dost možná nejatraktivnější fotbal v Evropě? To vše dominance Bavorů zastínila.

Příliš se nepočítalo s tím, že by to v této sezoně bylo příliš jinak. Thomas Tuchel sice po převzetí kormidla nečiní nějaké zázraky, herně to tu a tam skřípe, výsledky ale nejsou špatné. Jindy by to zřejmě na první flek v lize stačilo. Ne však teď.

Je tu totiž jeden tým, který je na tom ještě lépe. Bayer Leverkusen překonává veškerá očekávání a dominuje Německu. Dosud neprohrál. Navíc v sobotu porazil Bayern Mnichov 3:0, což vyvolalo v Bavorsku mnoho emocí a reakcí, jen ne ty pozitivní.

Experti připomínají dodnes nepochopený vyhazov Juliana Nagelsmanna, kterého Tuchel nahradil. Fanoušci volají po odvolání bývalého lodivoda Dortmundu, PSG či Chelsea. Bavorský gigant se sice po prohře za svého kouče postavil, jenže to nemusí vůbec nic znamenat.

Německý trenér se dostal pod ještě větší tlak, než pod jakým byl doposud. Je dost možná jen otázkou času, jak dlouho ještě zůstane u kormidla. V německých médiích už se řeší, kdo jej nahradí. Nejvíce se skloňuje jedno hodně nečekané jméno.

Spojení nemyslitelného? Bayern by prý mohl převzít Mourinho

Novinář Christian Falk, který se pro sportovní odvětví německého plátku Bild specializuje na dění v Mnichově a Bavorsku jako takovém, přišel s hodně překvapivou informací. Na koučování v nejúspěšnějším německém klubu se totiž má zaměřovat José Mourinho.

„Slyšel jsem, že už se učí německy. V minulosti už si s touhle myšlenkou pohrával. Pokud by nabídka přišla, byl by připravený,“ vyjádřil se Falk.

Jednalo by se tak o šokující spojení. Bayern se specializuje na ofenzivní a dominantní fotbal. Má jej ve svém DNA. Jedinou věcí, kterou má klub s portugalským stratégem společnou, je vítězná mentalita.

Mourinho je však nyní bez práce. Naposledy vedl AS Řím, kde v omezených podmínkách dokázal postavit zajímavý tým a dovedl klub k úspěchům v Evropě. Je dost možné, že další nabídku koučovat některý z evropských velkoklubů už nedostane.

Kdyby se dočkal nabídky z Mnichova, byla by to pro něj velká šance. Mohl by ještě ukázat, že nepatří do starého železa. Že není za zenitem. Navíc by mohl pokořit další rekordy a dosáhnout nových met.

Je však otázkou, jak by jej akceptovali fanoušci. Ti jsou v Mnichově hodně nároční, ať už ohledně výsledků, tak předváděné hry. Hodně hledí také na to, jak se kdokoliv, kdo klub reprezentuje, chová na hřišti i mimo něj.

Zdroj: Bild, Transfermarkt, Bundesliga

Reklama

Oblíbené