Spojte se s námi


Bundesliga

Dozvuky šlágru: Leverkusen ani po likvidaci hegemona titul neřeší. Bayern sžírají vztek a frustrace, Tuchel kritizuje pravidlo o hostování

Bundesliga nabízí fenomenální ročník. Bayern Mnichov není první. Je dost možné, že po 11 titulech v řadě na další nedosáhne. Suverénně totiž sezonou kráčí Bayer Leverkusen. Svěřenci Xabiho Alonsa zničili bavorský celek v sobotním šlágru o první místo 3:0. Co se po bitvě řeší?

Publikováno

dne

Bundesliga nabízí fenomenální ročník. Bayern Mnichov není první. Je dost možné, že po 11 titulech v řadě na další nedosáhne. Suverénně totiž sezonou kráčí Bayer Leverkusen. Svěřenci Xabiho Alonsa zničili bavorský celek v sobotním šlágru o první místo 3:0. Co se po bitvě řeší?

Je únor, Bundesliga je ve své druhé polovině a Bayern Mnichov není na prvním místě. Ba co víc, ztrácí pět bodů na lídra soutěže. Tím je Bayer Leverkusen, který v sobotním šlágru o čelo tabulky smetl bavorský celek 3:0.

Xabi Alonso takticky naprosto vymazal Thomase Tuchela. Přesto se v klubu, který je dlouhodobě terčem posměchu a bývá přezdívá jako Neverkusen kvůli neschopnosti vyhrávat trofeje, na titul stále nemyslí. Respektive se o něm nemluví.

Leverkusen má historicky na kontě tři trofeje. V roce 1979 vyhrál druhou ligu, v roce 1988 ovládl Pohár UEFA, v sezoně 1992/93 ovládl německý pohár. Poslední sezony sice potvrzoval ambice, nahlas se o nich také mluvilo. Ale jen málokdo počítal s tím, že by letos mohl Bayer vyhrát titul.

Do konce soutěže zbývá 13 kol a Alonsovi svěřenci, mezi které patří mimo jiné Adam Hložek, Matěj Kovář a Patrik Schick, mají celou situaci ve svých rukou. Stále ani jednou nepoznali hořkost porážky. Mají nejlepší obranu v lize, po Bayernu druhý nejlepší útok.

V týmu panuje obrovská pohoda. Ta se projevuje na náladě, výsledcích i herním projevu. I Patrik Schick nedávno prozradil, že se naprosto změnila mentalita v kabině. Pokud si Leverkusen dojde pro titul, bude to velká senzace.

Co se řeší po šlágru Leverkusen vs. Bayern?

Leverkusen vyhrál hladce 3:0. O góly se postarali Josip Stanišič, který je mimochodem v Bayeru na hostování právě z Bayernu, Alejandro Grimaldo a Jeremie Frimpong.

Ze všech střelců se nejvíce skloňuje v médiích jméno toho prvního. Zejména kouč mnichovského celku si hlasitě postěžoval na fakt, že vůbec mohl nastoupit.

„V Anglii existuje takové krásné pravidlo. Když pošlete hráče hostovat, nemůže proti vám nastoupit. Dává mi to smysl. V Německu tohle pravidlo bohužel neexistuje,“ cituje Thomase Tuchela novinář Fabrizio Romano.

Bavorsko nyní ovládá frustrace a vztek. Fanoušci volají po konci Tuchela. V tréninkových zařízeních už se objevují transparenty s jasným vzkazem. Čím dál více se s nepochopením setkává nesmyslný vyhazov talentovaného Juliana Nagelsmanna.

Hodně se po prohře zlobil zejména legendární Thomas Müller. Snad žádný člověk neztělesňuje DNA Bayernu jako on. V pozápasovém rozhovoru projevil velké emoce. Mít takovou vášeň všichni, vypadal by zápas zřejmě jinak.

„Jsem extrémně naštvaný. V tréninku ukazujeme lepší přístup, protože jsme v něm svobodní. To je to, co naší hře chybí. Podívejte se na Leverkusen. Ne každý tah je plánovaný. Prostě hrají fotbal. Není to o trenérovi. Musíme mluvit i o nás, o hráčích,“ vyjádřil se.

A co s děje v Leverkusenu? Na klubových sociálních sítích to žije, žít ještě nějakou dobu bude. Ale jinak nenajdeme žádná velkohubá a ani extrémně sebevědomá prohlášení. Naopak.

„O titulu si promluvíme v květnu. Teď musíme být realisté, být nohama na zemi. Chtěli jsme být konkurenceschopní a odvedli jsme skvělou práci. Disciplína a kompaktnost týmu byly excelentní. Celkový výkon byl skvělý, nasazení bylo obrovské, všichni si vedli skvěle,“ nechal se slyšet Xabi Alonso.

„Všichni hráči si počínali znamenitě. Vytvořili jsme si hodně šancí a naopak téměř žádné nedovolili soupeři. Mám skvělý tým. Máme hodně energie a to je klíč. Není to tajemství. Hráči si věří a to je to, co chceme,“ dodal.

Zdroj: Bundesliga, Fabrizio Romano, Bulinews

Reklama

Oblíbené