Věděli jste, že bývalá hvězda Barcelony Samuel Eto’o oblékal i dres Realu Madrid?

Momentálně je devětatřicetiletý Kamerunec Samuel Eto’o již ve svém fotbalovém důchodu, ovšem měl velmi bohatou kariéru. Nejčastěji je rodák z Doualy spojován s působením v Barceloně.

Momentálně je devětatřicetiletý Kamerunec Samuel Eto’o již ve svém fotbalovém důchodu, ovšem měl velmi bohatou kariéru. Nejčastěji je rodák z Doualy spojován s působením v Barceloně, ale spousta fotbalových fanoušků ví i o jeho působení v Interu Milán, Chelsea, Evertonu či Mallorce. Věděli jste ale, že Eto’o oblékal i dres Realu Madrid?

Zdroj: fcbarcelona.com

Samuel Eto’o začal svou kariéru v kamerunském klubu Kadji Sports Academy. Z tohoto celku jej 1. července 1996 přivedl do svých řad věhlasný Real Madrid. Jednalo se tedy o jeho první evropské angažmá. Rodák z Doualy měl tehdy pouze 15 let.

1. července 1997 byl kamerunský útočník poslán na roční hostování do CD Leganés. Během tohoto hostování nastoupil Eto’o v dresu španělského klubu pouze do jednoho utkání, ve kterém odehrál 78 minut.

V rámci sezóny 1998/1999 si Eto’o připsal premiéru v dresu Bílého baletu. Jednalo se o utkání v rámci LaLigy proti RCD Espanyolu Barcelona. Kamerunský útočník tehdy v 67. minutě vystřídal Davora Šukera. Utkání nakonec skončilo remízou 0:0.

1. prosince 1998 byl Kamerunec poslán na další hostování, tentokrát do RCD Espanyolu Barcelona. Tedy do klubu, proti kterému si připsal svou premiéru v dresu A-týmu Realu Madrid.

Jednalo se o půlroční hostování do konce sezóny. Během něj odehrál Eto’o taktéž pouze 1 utkání. Jednalo se o zápas v rámci Copa del Rey proti Realu Valladolid CF.

Po návratu z hostování vydržel v Realu Madrid pouze půl roku. Během té doby odehrál v dresu madridského celku jen 6 utkání, přesněji 172 minut, nepřipsal si však žádný gól či asistenci.

Proto byl Kamerunec 1. ledna 2000 prodán za 4,50 miliónů eur do klubu RCD Mallorca. O čtyři a půl roku později, konkrétně 26. srpna 2004, zamířil za 27 miliónů eur do Barcelony.

A to se ukázalo jako správná volba, neboť v dresu katalánského klubu odehrál Eto’o celkově 199 utkání, vstřelil 130 gólů, připsal si 40 asistencí a spousty klubových úspěchů, mezi které patří i dvě vítězství Ligy mistrů.

Zdroj: transfermarkt.com