Fortuna liga

Ve Spartě nehrál, teď rozdává radost ve Francii! Jak se daří Mihailo Rističovi?

Vzpomínáte si na jméno Mihailo Ristič? V roce 2018 se krátce objevil v kádru pražské Sparty, ale výrazně se neprosadil. Za letenský celek odehrál v soutěžních zápasech pouze 37 minut! Poté se však dokázal prokousat do širšího kádru srbské reprezentace a jeho přihrávky baví francouzskou Ligue 1.

Jediné co Spartu nemusí mrzet, jsou peníze. Mihailo Ristič na Letné hostoval z ruského Krasnodaru a poté, co v něm Sparta neviděla přínos, tak ho po půlroční anabázi vrátila.

Obratem však přišel přestup do Montpellier! Konec hostování ve Spartě se datuje k 31. prosinci 2018 a přestup do Francie se upekl 12. ledna 2019. Od té doby se Ristič profiluje k jednomu z klíčových hráčů jihofrancouzského týmu.

Levonohý bek sbírá odehrané minuty, jak na běžícím páse. Od svého přestupu nastoupil za Montpellier v 89 zápasech, vstřelil 3 góly a na 6 jich asistoval.

Dle německého serveru Transfermarkt se hodnota srbského obránce od angažmá ve Spartě více než ztrojnásobila. Při konci hostování na Letné jeho cena činila €800 tisíc nyní je jeho tržní cena odhadovaná na €2,5 milionu.

V letošní sezóně nastoupil Ristič ve francouzské Ligue 1 už k 20 zápasům a jeho výkony jsou nadstandardní. Prestižní statistický server WhoScored hodnotí jeho výkony průměrnou známkou 6,64.

V lize má na svém kontě jeden vstřelený gól a dvě asistence. Přesnost přihrávek levého beka je přibližně na 78%.

Tuhle senzační přihrávku vymyslel Mihailo Ristič proti Štrasburku. Na výhru to však nestačilo, Štrasburk v lize oplatil Montpellier vyřazení z francouzského poháru a na domácí půdě vyhrál 3-1.

Zdroj: Transfermarkt, WhoScored, Livesport, Francouzský fotbal

Velký návrat? Hradec nabízí smlouvu Pilařovi, kterému v létě končí v Jablonci smlouva

Václav Pilař se dost možná vrátí do klubu, ve kterém poprvé okusil první ligu. V Jablonci mu v létě končí smlouva a nabídku mu poslal Hradec Králové, kterému by se po odchodu Adama Vlkanovy dozajista lídr hodil.

Třiatřicetiletý Václav Pilař hraje v Jablonci druhou sezonu, tu následující ale dost možná již bude hrát v jiném dresu. V létě mu totiž na severu Čech končí smlouva

Nabídku z Jablonce na prodloužení smlouvy má, stejně tak ale i od Hradce Králové, ve kterém hrával v počátcích kariéry.

Mrštný fotbalista přišel do Jablonce jako volný hráč v létě roku 2020, tou dobou ale Hradec nehrál první ligu a rozhodl se, že druhou ligu ještě ve svém věku hrát nechce.

Nyní je situace naprosto odlišná, Votroci hrají první ligu, sezona se jim nadmíru povedla a navíc odchází Adam Vlkanova, kapitán a lídr kabiny.

Pilař by tak byl pro Hradec vynikající posilou. Je otázkou, jak se hráč rozhodne, v minulosti ale tvrdil, že kariéru chce ukončit právě v týmu z východních Čech.

Velkou motivací může být i nový stadion, na kterém by si dozajista rád zahrál. Je tak velmi pravděpodobné, že jej v sezoně 2022/23 bude vídat v černo-bílém dresu.

Zdroj: FK Jablonec

Na závěr sezóny prohra v derby! Jak slávističtí fanoušci reagují na nepovedený zápas?

Pražská Slavia zažila hrozivý závěr sezóny, čím to bylo? Vysílení? Přemíra tlaku na nepříliš zkušený tým? Ztráta vítězné aury? Těžko říct, každopádně kdyby neexistovala nadstavba, tak by Slavia Praha slavila zisk čtvrtého mistrovského titulu v řadě.

Od

Pražská Slavia zažila hrozivý závěr sezóny, čím to bylo? Vysílení? Přemíra tlaku na nepříliš zkušený tým? Ztráta vítězné aury? Těžko říct, každopádně kdyby neexistovala nadstavba, tak by Slavia Praha slavila zisk čtvrtého mistrovského titulu v řadě. Jenže Fortuna liga nadstavbu má a sešívaným absolutně nevyšla. Pomyslnou „korunu“ tomu červenobílí nasadili v 303. derby pražských „S“.

S výkonem Slavie nebyl spokojený asi nikdo, kdo je jakkoliv spojený s klubem, jenž tradičně nosí červenobílé barvy. Sparta působila dravějším dojmem a nakonec si dokráčela k ligovému vítězství 2:1. To se ji v Edenu povedlo naposledy téměř před 8 lety.

Sparta se dostala do vedení ve 20. minutě, když se prosadila zimní posila Tomáš Čvančara. Slavia dokázala do poločasu ještě srovnat! Svojí první trefu v letošní sezóně zaznamenal Petr Ševčík.

Spartu oslabil v 78. minutě po druhé žluté kartě Tomáš Wiesner. Místo toho, aby slávisté strhli vedení na svojí stranu, tak přišel v 83. minutě zápasu šok!

K přímému kopu zpoza vápna se postavil Adam Hložek, který Slavii ve své kariéře ještě nedal gól. No a toto prokletí v 303. derby pražských „S“ nakonec prolomil, a to ve velkém stylu.

Podívejte se na krásnou branku talentovaného reprezentanta, který s největší pravděpodobností v létě změní dres.

Reakce slávistické veřejnosti

Nyní už k tématu! Narozdíl od příznivců pražské Sparty, kteří slavili již třetí vyhrané derby v letošní sezóně, tak mezi slávistickou obcí zavládl zmar a nespokojenost.

Tahle sezóna v červenobílých příznivcích rozhodně nezanechala to samé, co ty předešlé tři. Jak tedy slávistická veřejnost reagovala?

Slavia narozdíl od minulých sezón dostávala relativně hodně branek. Samozřejmě se nejčastěji ukazuje na brankářskou dvojici Mandous-Kolář, ale důležité je zmínit, že stabilní výkony nepodávali také stopeři.

Jindřich Trpišovský a spol by měl v létě vyřešit především tento post. Pozice gólmanů je pouze o psychice, pokud se jeden z dvojice Mandous-Kolář chytne, tak zcela jistě bude gólmanská otázka vyřešená.

Zdroje: Livesport, Kudela the G.O.A.T, Vlajkonoš, Pavel Kamarýt, tolsimir

Sparťanská obec v euforii! Fanoušci po vyhraném derby reagují především na gól Adama Hložka a červenou kartu Srdjana Plavšiče!

Od

Pražská Sparta ovládla 303. derby pražských „S“, na půdě sešívaných zvítězila poměrem 2:1. Pokud se zaměříme pouze na ligové zápasy, tak Sparta nad svým úhlavním rivalem v Edenu nevyhrála téměř 8 let. Pro letenský celek se tedy jedná o krásné zakončení ligové sezóny. A jak reaguje sparťanská obec?

Sparta porazila v letošní sezóně Slavii už potřetí. Jedná se o definitivní konec dominance Slavie nad hlavním městem ČR? Těžko spekulovat, každopádně Sparta letošní sezónu ukázala, že bude pro sešívané daleko nepříjemnějším soupeřem než v minulých sezónách.

Výhra v derby udělala sparťanským fanouškům pochopitelně velkou radost, ale hostující sektor v Edenu nebyl zdaleka tak zaplněný, jak by takovému zápasu příslušelo.

Na sociálních sítích si však příznivci letenského týmu také pobědovali, že je velká škoda zbytečných ztrát v průběhu celé soutěže. Sparta přece jen skončila až na třetím místě Fortuna ligy.

Dokáží sparťané udělat za sezónou 2021/2022 sladkou tečku ziskem MOL Cupu? Těžko říct, Slovácko jim v letošní sezóně příliš nevoní ve třech vzájemných zápasech se z výhry 2x radoval tým z Uherského Hradiště.

Každopádně Sparta si vítězstvím v derby upevnila půdu pod nohama a určitě si výrazně přilepšila psychicky. Nyní však zpátky k tématu a to jsou reakce sparťanské obce na vyhrané derby!

Reakce sparťanské obce na výhru v derby

Vítězství shrnul sparťanský žurnalista Jan Vacek, který po každém zápase Sparty hledá pozitiva a negativa utkání. Poté se k zápasu hojně vyjadřovali fanoušci, kteří řešili především parádní gól Adama Hložka, směšný pád Stanislava Tecla a červenou kartu Srdjana Plavšiče.

Na nejdiskutovanější momenty zápasu, kterých si všímá sparťanská veřejnost se podívejte sami.

Zdroje: O2 TV Sport, Jan Vacek, Venca Jareš, Destralux, Zdeněk Koutský