Spojte se s námi


Fortuna liga

Ve Spartě častá zranění, nyní druhý nejvytěžovanější hráč Evropy. Hancko je klíčový

Nejvytíženější hhráč Evropy? Bruno Fernandes a hned po něm Dávid Hancko. Bývalý stoper Sparty se stal rychle nepostradatelnou součástí sestavy Feyenoordu, ne nadarmo je o něj zájem v předních evropských ligách.

Publikováno

dne

Nejvytíženější hhráč Evropy? Bruno Fernandes a hned po něm Dávid Hancko. Bývalý stoper Sparty se stal rychle nepostradatelnou součástí sestavy Feyenoordu, ne nadarmo je o něj zájem v předních evropských ligách.

Nejvytíženějším hráčem, co se všech profesionálních lig týče, je 30letý obránce brazilského mistra Palmeiras Gustavo Gómez. Paraguayjský reprezentant naskočil do neuvěřitelných 70 zápasů a celkově odehrál 6 213 minut.

Evropským králem je hráč, od kterého se to vzhledem k postavení v týmu i reprezentaci dá očekávat. Záložník a opora Manchesteru United i Portugalska Bruno Fernandes odehrál 66 zápasů, konkrétně 5 748 minut.

Důvodem velkého počtu zápasů je dlouhá cesta Red devils oběma anglickými poháry v minulé sezoně (FA Cup, Carabao Cup). Brunovi nesebral herní čas ani Mason Mount, který se po příchodu z Chelsea vůbec nechytil.

Druhé místo žebříčku patří Dávidu Hanckovi. Ten se po odchodu ze Sparty v létě 2022 rychle chytil ve Feyenoordu, aktuálně je jedním z nejlepších hráčů Eredivisie. Za kalendářní rok si v 58 utkáních připsal celkově 5 248 minut.

To je u Hancka poměrně překvapivé, protože ve Spartě ho zranění pronásledovala. Často byla sice drobná, pauzu měl každopádně mezi listopadem 2019 a březnem 2022 kvůli devíti různým zraněním. Celkově kvůli nim vynechal 35 utkání, což je v podstatě celá ligová sezóna.

Nizozemsko a tamní počasí mu ale zjevně sedí. Kvůli zranění zatím nechyběl v žádném zápase, naopak Feyenoord dokázal vrátit na nizozemský trůn a dostal ho tím pádem do skupinové fáze Ligy mistrů.

Zároveň je i on jednoznačně strůjcem zlepšení slovenské reprezentace. Ta loni bojovala o udržení v C-skupině Ligy národů, za rok pod italským trenérem Francescem Calzonou ale udělala velký krok dopředu, což značí i sedm výher v kvalifikaci Eura.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené