Reklama

Ve Slavii i po kariéře! Ibrahim Traoré časem přejde do manažerské pozice, bude se starat o africké hráče

Ibrahim Traoré, třiatřicetiletý fotbalista pražské Slavie, již ví, co bude dělat po konci aktivní hráčské kariéry. V klubu by měl zůstat, dle Jaroslav Tvrdíka s ním Slavia počítá v roli asistenta sportovního ředitele Jiřího Bílka, zaměřovat by se měl na africké hráče.

Třiatřicetileté Ibrahim Traoré už s největší pravděpodobností plánuje pověsit kopačky aktivního profesionálního fotbalisty na hřebík.

Vyplynulo to z rozhovoru Jaroslava Tvrdíka pro O2TV, ve kterém probral, jakou roli má záložník z Pobřeží Slonoviny v klubu slíbenou.

“Můžu prozradit naše uvažování o budoucnosti Ibry Traorého, s kterým dneska vedeme dialog o tom, že se blíží jeho konec hráčské kariéry, že by vlastně zůstal ve Slavii jako jeden z asistentů Jiřího Bílka (sportovní ředitel klubu).

Měl by na starosti rozvoj a péči o africké hráče, to je ta naše ambice mezinárodní Slavie,” řekl v rozhovoru pro O2TV Sport Jaroslav Tvrdík.

Čas, kdy se do této role přesune, nám nepřísluší odhadovat. Vzhledem k tomu, že se o tom ale již mluví na veřejnosti, nepůjde o příliš dlouhou dobu.

Traoré je momentálně stále aktivním hráčem Slavie a nyní bude dost možná muset nastupovat na stoperu, kde Slavie nemá dostatek hráčů z důvodu zranění či karetního trestu.

Zdroj: O2TV

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. A udělejte mu na stadionu takovou malou modlitebnu s koberečky, obrácenou směrem k Mekce. Doufám, že by to prospělo k potření náboženské a rasové nesnášenlivosti v českém fotbalu.

 2. Bohužel, ale musím coby Slávista napsat, že jsem, jak z těchto multikulti nápadů, tak celkově s preferováním nákupu zahraničních hráčů, místo koncepčního vyhledávání nejlepších hráčů z naší ligy, již delší dobu rozladěný. Opakovaně jsem zde psal, že Sparta s mladými českými hráči dělá lepší a perspektivnější politiku. Toto je další třešnička na dort, který ve Slavii pečou. Moc mi nevoní a letošní sezona ani neukazuje, že bude tato cesta měla být dlouhodobě úspěšná. Nevadí mi okořenit české mužstvo několika kvalitními hráči z ciziny. Ani afro hráči mi samozřejmě nevadí. Ale stavět mužstvo vyloženě jako mezinárodní směsku, s celou africkou sekcí, to už je moc.

 3. to, že špičkové mužstvo nevystačí s místními hochy a kluky z okolních vesnic se prokázalo
  tak před 100lety.. bez zahraničních hráčů, často až z afriky se ani v české republice neobejdeme.
  jde o to, najít vyvážený poměr mezi tuzemskem a zahraničím. za nezdravé považuji když
  třetiligové mužstvo má převahu zahraničních hráčů, i taková u nás existují.
  nepřipadne mi, že by sparta dělala kdovíjakou perspektivní politiku s mladými hráči,
  hložek hraje, statistiky má dost nízké, v loňském roce opěvované talenty vitík+karabec
  moc nehrají a to ani za b-tým. od trenérů se chtějí okamžité úspěchy, prostor pro zkoušení
  popř.zabudovávání mladých je hodně omezený. věřím, že ve slavii najdou správný poměr
  mezi tuzemskem a zahraničím…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené