Spojte se s námi


Bundesliga

Václav Černý prozradil velký zájem zahrát si ve Spartě! Doufám, že se mi to splní, řekl

Popularita i kvalita Fortuna ligy roste, což reprezentují i tři české týmy v jarní fázi evropských pohárů. Přesto má stále své rezervy. Někteří fanoušci Sparty se chytili výroku Václava Černého o vztahu ve Letenským. Opustit v ideálním věku Bundesligu je však velmi nepravděpodobné.

Publikováno

dne

Popularita i kvalita Fortuna ligy roste, což reprezentují i tři české týmy v jarní fázi evropských pohárů. Přesto má stále své rezervy. Někteří fanoušci Sparty se chytili výroku Václava Černého o vztahu k Letenským. Opustit v ideálním věku Bundesligu je však velmi nepravděpodobné.

Václav Černý se řadí k hráčům, kteří v mládí vsadili na risk místo „české jistoty“. Vzdal se možnosti sbírat prvoligové zkušenosti v Příbrami a již v 16 letech odešel do Ajaxu Amsterdam, kde sbíral zkušenosti v juniorských týmech.

Poměrně pravidelně ho trápila zranění, přesto párkrát dostal šanci i v A-týmu. Byly to ale desítky minut. Po pěti letech v hlavním městě odešel do Utrechtu, kde během jediné sezóny zaujal ještě zvučnější nizozemský klub – Twente.

Poprvé v TOP 5 ligách

Toto angažmá může Černý hodnotit jako nejlepší, s odstupem času bude možná dokonce životní. Za dvě sezóny v červeném dresu nasázel v 78 utkáních 22 gólů a na 21 nahrál, za ročník 2022/23 se dokonce dostal do nominace na hráče sezóny.

Po loňské dominanci v Eredivisie se ozval Wolfsburg, aktuálně tak křídelník kope v Bundeslize. Produktivitu zatím nemá na takové úrovni (2+1), na druhou stranu si zvyká a hraje přibližně polovinu maximálního možného času.

Debut v české lize až po třicítce

Ve 26 letech je v ideálním věku. Hlavním cílem tak je budovat si stále pevnější místo v bundesligovém klubu a zůstat v základní sestavě české reprezentace. Přesto technický křídelník myslí i na českou Fortuna ligu a případný návrat, pravděpodobně na konci kariéry.

„Vyrůstal jsem ve sparťanské rodině. V Česku jsem měl vždycky nejblíž ke Spartě a rád bych si za ní jednou zahrál. I v repre se nejvíc bavím se sparťanama. U večeře jsem jim jednou říkal, že bych ve Spartě jednou chtěl hrát a strašně doufám, že se mi to splní,“ řekl Černý v pořadu Deníku Sport Dloubák.

Je velkou otázkou, zda a případně kdy se Černý kariérně do Čech vrátí. Může být každopádně jedním z mála českých hráčů, kteří si debut v domácí soutěži připíší až po dovršení 30 let. Je však jasné, ke komu ho to láká.

Zdroj: Dloubák

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.