Spojte se s námi


Fotbal

V týmu českých mladíků budou i zástupci trápících se týmů. Může nás potkat pikantní střetnutí

Mistrovství Evropy do 21 let se blíží mílovými kroky a čeští zástupci se na něm bohužel nebudou moci opřít o sparťanskou jedničku Matěje Kováře. Místo něj v nominaci figuruje Jakub Markovič z Pardubic, které hrály baráž.

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy do 21 let se blíží mílovými kroky a čeští zástupci se na něm bohužel nebudou moci opřít o sparťanskou jedničku Matěje Kováře. Místo něj v nominaci figuruje Jakub Markovič z Pardubic, které hrály baráž. Zahrají si ovšem i další hráči z méně úspěšných týmů.

Tím rozhodně nechceme nijak znevažovat jeho kvality. Ostatně v barážovém dvojzápase nedostal ani jeden gól. V průběhu sezóny ovšem pouze kryl záda zkušenějšímu Florinu Nitovi, který byl v týmu na hostování ze Sparty. Sám Markovič je ostatně rovněž hráčem jiného klubu – pražské Slavie.

Za reprezentační jednadvacítku zatím ovšem neodchytal ani jeden zápas. Zajímavostí je ovšem fakt, že přestože působil v zachraňujících se Pardubicích, stále se jednalo o nejvýše postavený tým v rámci nominovaných brankářů na tento šampionát.

Druhý gólman Vítězslav Jaroš totiž hostoval ve Stockportu ze čtvrté anglické ligy a Antonín Kinský zase v druholigovém Vyškovu. Nutno ovšem podotknout, že tento tým z Moravy má za sebou velice povedenou sezonu.

Přestože základ českých mladíků budou tvořit zástupci Sparty i Slavie, najdeme v něm rovněž další zástupce týmů, kterým se v letošní sezóně příliš nedařilo. Řeč je například o Martinovi Cedidlovi ze Zlína, jenž si nejvíce pozornosti získal za kosu na Ewertona. Pardubice budou zastupovat i další dva hráči – Tomáš Vlček a Robin Hranáč.

Nechybějí ani zástupci Baníku Ostrava, který má za sebou rovněž nebojím se říct tragickou sezónu. Obránce Karel Pojezný se ovšem zabydlel v jeho sestavě a byl vlastně jedním z mála světlých bodů tohoto týmu. Odmalička přitom fandil Spartě, ale osud ho nakonec zavezl na jinou stranu. Dalším zástupcem trápícího se Baníku bude i záložník Filip Kaloč.

V útoku potom nenalezneme ani jednoho střelce, který by v letošní sezóně hrál v pražských S. Václav Sejk sice patří Spartě, ale hostoval z ní v Jablonci. Podobný je i případ Daniela Fily. Ten sice náleží Slavii, ale hostuje v Teplicích.  Chybět nebudou ani Matěj Koubek z Hradce Králové a skvělý Vasil Kušej z Mladé Boleslavi.

Je tedy jasné, že nejenom těmi neúspěšnějšími týmy české ligy je reprezentace do 21 let živa. Zároveň ovšem bude následný šampionát velkou šancí pro mnoho z nich, aby si vybojovali podstatně zajímavější angažmá. A to nejen v domácí soutěži. Na očích budou samozřejmě i evropských klubům.

A na závěr ještě jednu zajímavost. Fanoušci českého týmu a slávističtí hráči v něm se mohou dočkat i jednoho pikantního střetnutí. V případě postupu by si totiž mohli zahrát i proti Norsku, v němž určitě nebude chybět hvězda pražského týmu Christos Zafeiris.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené