Spojte se s námi


Fotbal

V těchto dnech je to především o morální podpoře a soudržnosti. Nic jiného nám ani nezbývá, konstatují bratři Zíkové

Publikováno

dne

Bratři Filip a David Zíkovi nám otevřeně odpověděli, jakým způsobem zvládají nelehké období a jak podporují a komunikují se svými klienty po celém světě. Dále dodávají, že fotbal je věčný. Přežil obě světové války i změny režimů, přežije i tentokrát, i když to fotbalový trh může ovlivnit.

Zdroj: David Zíka

Nemohu začít jinak, než se zeptat, jak zvládáte Vy, ale i agentura, tuhle neočekávanou a nelehkou situaci?

Situace není jednoduchá pro nikoho, jedná se o bezprecedentní stav, kdy se poprvé od druhé světové války zastavily ligové soutěže. Nicméně se snažíme pracovat na administrativních věcech a dohánět resty, například aktualizujeme web nebo naše interní databáze hráčů a kontaktů.

Jaké to je pro mentální/psychickou stránku?

Snažíme se udržovat každodenní rutinu a disciplínu, brát věci s chladnou hlavou a s humorem. Snažíme se také trávit více času s rodinou a udržovat se ve fyzické kondici.

Jaký je Váš momentální dennodenní plán?

Snažím se o dodržování určité rutiny. Člověk hodně pracuje doma na počítači nebo na telefonu, takže se to snažím proložit cca hodinkou sportu denně, konkrétně běháním v přírodě, což pomáhá vyčistit hlavu. Vedu si každodenní plán úkolů, které se snažím plnit. Současně se snažíme už postupně pracovat na přestupech směrem k létu, online skautingem a kontaktem s tuzemskými i zahraničními kluby.

Jak probíhá komunikace a předávání informací s Vašimi klienty?

S klukama jsme v pravidelném kontaktu a musím pomyslně zaťukat, že jsou zatím všichni zdraví. Mají individuální tréninkové plány, které se snaží dodržovat a vzájemně si dodáváme kuráž a dobrou náladu různými vtipy či humornými videi, kterých je plný internet.

Jak na tuhle situaci reagují Vaši klienti?

Kluci to zatím zvládají dobře, ikdyž fotbal jim logicky všem chybí. Je mi osobně líto našich krajánků v zahraničí, kteří se nemohou dostat domů a často tráví dlouhé týdny karantény osamocení bez rodiny a přátel. Snažíme se jim proto být alespoň na dálku určitou oporou.

Máte například nějaké speciální požadavky od hráčů v této době?

S některými našimi hráči jsme třeba řešili možnosti návratu domů ze zahraničí nebo požadavky na úpravy individuálních tréninkových plánů. V těchto dnech je to však především o morální podpoře a soudržnosti, nic jiného nám ani nezbývá.

Jste v nějaké komunikaci s kluby?  

Ano, jsme. Některé kluby i přes současný stav již řeší posily směrem na léto a jako obvykle se maximálně snažíme, abychom pro naše klienty měli připravené zajímavé možnosti. Chceme být na letním trhu aktivní. Naši hráči si to ostatně zaslouží.

Jak to bude se smlouvami, které končí hráčům k 30.6.?

V současnosti se toto téma hodně řeší a UEFA k tomu vydala a postupně doplňuje doporučení, kdy by se konce smluv hráčů měli sladit s konci soutěžního ročníku 2019/2020, který se letos může mimořádně posunout až do letních měsíců.

Jak si myslíte, že tahle situace ovlivní fotbal a všechno, co se kolem něj děje?

Věříme, že fotbal tuto situaci přežije, i když to trh může ovlivnit a třeba ubude astronomických přestupů nad 100 milionů euro a třeba to otevře debatu o platových stropech, podobně jako tomu je v zámořských soutěžích.

Nicméně fotbal je věčný. Přežil obě světové války i změny režimů, přežije i tentokrát. Je to pro nás pro všechny šance se vrátit zpátky ke kořenům a začít si vážit života a věcí, které mají opravdovou hodnotu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.