Spojte se s námi


Hokej

V Montrealu se dějí velké věci, kdo klub nečekaně opustil?

Kdo by to čekal, v Montrealu se děly velké věci. Canadiens neopouštějí hráči, ale neustálo to hned několika činovníků vedení klubu. Kdo organizaci opustil?

Publikováno

dne

Kdo by to čekal, v Montrealu se děly velké věci. Canadiens neopouštějí hráči, ale neustálo to hned několika činovníků vedení klubu. Kdo organizaci opustil?

Bylo to jako blesk z čistého nebe. Svých pozic bylo zbaveno několik vysoce postavených manažerů a činovníků. Čistku klubu neustál generální manažer Marc Bergevin, jeho asistent Trevor Timmins a viceprezident komunikací Paul Wilson.

„Chtěl bych Marcovi, Trevorovi a Paulovi jménem organizace poděkovat za to, co za dlouhé roky pro tým odvedli,” je uvedeno v oficiálním prohlášení majitele Montrealu Geoffa Molsona, který ještě doplnil: „Díky jejich práci měli fanoušci možnost užívat si velkých zápasů i úspěchů. V dalších fázích kariéry jim přejeme jen to nejlepší.“

Aktuálně jsou Canadiens bez generálního manažera. Kdo se dostane na jeho post? Jedno specifikum toto místo má, nový generální manažer musí umět anglicky i francouzsky.

Spekuluje se o Scottu Mellanbym. Jedná se o dosavadního Bergevinova asistenta. Jenže Mellanby sám rezignoval.

„Chtěl bych poděkovat každému, kdo mi jakkoliv pomohl splnit si tento sen,” stojí v rozlučkovém řeči Bergevina. „I když je tato cesta u konce, jsem nesmírně hrdý na to, jaký odkaz po sobě zanechávám. Tým je mnohem lepší, než ukazují výsledky. Jsem si jistý, že pod mým nástupcem se to potvrdí.“

Montrealu to letos jednoduše na ledě nejde. Loni si zahráli Canadiens finále, ale nyní jsou horšími týmy v konferenci jen Ottawa a Islanders.

Kdo by mohl pomoct z této situace? Jedná se o Jeffu Gortonovi. Sice je aktuálně stále zaměstnán v Rangers, ale jeho příchod byl oznámen téměř jako jistá věc. Gorton může těžit ze svých velkých zkušeností, které nasbíral.

Tento člověk dokázal přivést do Rangers Artěmije Panarina, ale také vystavěn Boston. Díky němu se v Bostonu objevili hráči jako Brad Marchand, Phil Kessel a Milan Lucic. Zapomenout nesmíme ani na příchod Tuukky Raska a Zdena Cháry.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené