Spojte se s námi


Evropská liga

V létě po něm toužil slavný klub ze španělské La Ligy! Teď má hráč pražské Sparty z ostudy kabát

Přišel do Sparty Praha teprve v létě, prakticky ihned se ale mohl stěhovat. Zájem o něj hlásil věhlasný celek ze španělské soutěže. Sparta odmítla a ponechala si jej, teď se na hráče snáší kritika.

Publikováno

dne

Přišel do Sparty Praha teprve v létě, prakticky ihned se ale mohl stěhovat. Zájem o něj hlásil věhlasný celek ze španělské soutěže. Sparta odmítla a ponechala si jej, teď se na hráče snáší kritika.

James Gomez v létě dorazil do Prahy coby nákladná posila. Sparta za něj sestupujícímu dánskému Horsenu poslala na české poměry hodně slušnou sumu ve výši 32 milionů korun.

Během léta se ale o hráče začal zajímat Villareal. Žlutá ponorka chtěla reprezentanta africké Gambie získat na hostování s opcí na následný trvalý přestup.

Sparta byla zásadně proti, její sportovní ředitel Tomáš Rosický něco takového kategoricky zamítl s tím, že Gomez bude součástí sparťanského A-týmu.

21letý zadák se zatím nicméně do sestavy prokousává jen velmi těžce. V lize zasáhl do pěti zápasů, v Evropské lize se poprvé představil dokonce teprve ve čtvrtek.

Utkání na hřišti Glasgow Rangers se ale pro mladého debutanta v evropských pohárech proměnilo v noční můru, na kterou se nyní snaží usilovně zapomenout.

Už v 11. minutě totiž namazal na gól brazilskému útočníkovi Danilovi, předvedl k tomu několik nejistých zákroků a kupil na svém kontě chybná rozhodnutí.

Nikdo se proto nedivil, když jej trenér Sparty Brian Priske stáhnul z trávníku po pouhých 45 minutách hry. Sám dánský stratég navíc přiznal, že o jeho vystřídání uvažoval ještě před poločasem.

Gomez se nyní musí vypořádat se zlobou fanoušků, která se na něj valí. Je nutné myslet na to, že jakkoliv šílený výkon v Glasgow podal, je to pořád mladý a nezkušený fotbalista.

Koneckonců třeba i takový Martin Vitík dříve nebyl tak jistý a vyhraný jako nyní. Gomez pořád má před sebou budoucnost a zájem Villarealu budiž důkazem toho, jak talentovaný obránce to je.

Zdroje: iSport, AC Sparta Praha, Evropská liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.