Spojte se s námi


Fortuna liga

V devatenácti chytal za mistra Slovenska, ale po přestupu do Slavie už jen paběrkoval na hostováních. Co se stalo s Vantrubou?

Martin Vantruba býval velký slovenský talent, kterému se předpokládala velká budoucnost. Proto se o něj zajímaly nejrůznější celky, a to i z české ligy. Nakonec tohoto rodáka z Trnavy ulovila pražská Slavia.

Publikováno

dne

Martin Vantruba býval velký slovenský talent, kterému se předpokládala velká budoucnost. Proto se o něj zajímaly nejrůznější celky, a to i z české ligy. Nakonec tohoto rodáka z Trnavy ulovila pražská Slavia. Každopádně to, co se mohlo jevit jako začátek velké kariéry, nakonec vedlo jen k paběrkování po hostováních. V článku se podívám na cestu Vantruby a na to, kde se nachází nyní.

Martin Vantruba je odchovancem FC Spartaku Trnava, kdy si postupně prošel jeho mládežnickými kategoriemi a 1. července 2016 se stal součástí prvního týmu. Klíčová byla pro tehdy devatenáctiletého mladíka sezóna 2017/18.

Tehdy byl totiž jedničkou svého týmu a svými výkony zaujal širší veřejnost a to až do takové míry, že jej 4. ledna 2018 za 500 tisíc eur vykoupila Slavie. Nicméně Vantruba zůstal ještě do konce sezóny na hostování v Trnavě.

Během výše zmíněné sezóny odchytal Vantruba celkem 26 utkání, obdržel 25 gólů a připsal si 12 čistých kont. V rámci této sezóny se společně se svým týmem také stali mistry slovenské ligy.

Po skončení sezóny se stal již součástí pražské Slavie. V první polovině sezóny 2018/19 nedostal žádnou šanci a tak v lednu putoval na hostování do konce sezóny do celku FK Zeleziarne Podbrezova.

Odchytal za ně 13 utkání, obdržel 17 branek a udržel 4 čistá konta. Poté následovalo půlroční hostování v celku FK Pohronie. Za ně Vantruba odchytal 11 utkání, obdržel 25 branek a připsal si 2 čistá konta.

Dne 17. ledna 2020 odešel rodák z Trnavy na hostování do 1. FK Příbrami, kde strávil druhou polovinu dané sezóny. V českém celku si však nepřipsal žádný start a následně se vrátil zpět do Slavie.

Dne 18. srpna 2020 odešel na roční hostování do dánského klubu FC Nordsjaelland. Slovenský brankář působil jako dvojka a za celou sezónu odehrál pouze 3 utkání ve kterých obdržel 4 branky.

Poté se už Vantruba dočkal vysvobození ze slavistických „okovů“, protože 30. června 2021 přestoupil do klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda, kde dlouhodobou jedničkou byl český brankář Martin Jedlička. Vantruba tehdy podepsal dvouletý kontrakt.

Nicméně ani zde slovenskému brankáři příliš pšenka nekvetla. Jak jsem zmiňoval, tak jedničkou zde byl Jedlička. Ten byl sice po odmítnutí prodloužení smlouvy odstaven, i když podával skvělé výkony, ale jeho místo zaujal momentálně dvacetiletý Maďar Dániel Veszelinov.

Ve své první sezóně v devatenácti letech hlavní brankář slovenského mistra a velká kariéra před sebou. Momentálně má však Vantruba 24 let, dlouho nikde nebyl hlavním brankářem, nyní působí jako dvojka a perspektiva do budoucna již moc není.

Kdo ví jak by se jeho kariéra odvíjela kdyby tehdy nepřestoupil do pražské Slavie, ve které za celou dobu co byl jejím hráčem neodehrál jediné utkání.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Fortuna liga

Priske už o mě měl zájem v Antverpách, těším se na vizi Sparty, říká Kuchta po podpisu

V pátek ráno by tomu věřil málokdo, v sobotu se to stalo realitou. Útočník Jan Kuchta pouhý půlrok po konci angažmá ve Slavii podepsal kontrakt v konkurenční Spartě. Co řekl v prvním rozhovoru?

Publikováno

dne

V pátek ráno by tomu věřil málokdo, v sobotu se to stalo realitou. Útočník Jan Kuchta pouhý půlrok po konci angažmá ve Slavii podepsal kontrakt v konkurenční Spartě. Co řekl v prvním rozhovoru?

Kuchta se za rok a půl ve Slavii vypracoval na jednoho z nejlepších ligových útočníků. Podzimní část loňské sezóny byla výkonnostně jeho nejslabší, čísla ale stále měl a za pět milionů euro ho koupil Lokomotiv Moskva.

Reprezentační útočník prožil v ruském celku slušnou přípravu, trefil se i v přípravném utkání se Spartou. V lize se neměl příležitost ukázat, po ruské invazi na Ukrajinu se Premier liga přestala hrát. I proto se Kuchta rozhodl odejít a vybral si Spartu.

„Vedení Sparty mě oslovilo s tím, že by mělo zájem o mé služby. Líbilo se mi to, co mi nastínili, a proto jsem si vybral právě Spartu,“ řekl Kuchta pro klubový web.

Kuchta není zdaleka první posilou Sparty. Letenští již stihli podepsat defenzivního univerzála Jaroslava Zeleného, křídelníka Kryštofa Daňka, pravého beka Jana Mejdra a Lukáše Sadílka, který ještě nebyl oficiálně představen jako posila, avšak s týmem již trénuje.

Ke změnám došlo i v realizačním týmu Sparty, Pavla Vrbu nahradil dánský Brian Priske, jenž v posledních letech trénoval belgické Antverpy a dánský Midtjylland. Priske je mimo jiné proslulý tím, že rád pracuje s mladými hráči.

„Když trénoval Antverpy, tak o mě měly zájem. Vyptávaly se na mě a něco proběhlo s mým agentem. Nemám s ním zatím přímo osobní zkušenost, ale vím, že trénoval v Antverpách. To už je ale minulost. Těším se na vizi, s kterou chce jít Sparta do sezony,“ pokračoval reprezentační hroťák.

Vzhledem k tomu, že se český národní tým v posledních letech tvoří výhradně ze současných či bývalých hráčů Sparty a Slavie, by neměla pro Kuchtu adaptace na nové prostředí být tak náročná.

V reprezentaci se potkal s Ladislavem Krejčím mladším, Tomáše Wiesnerem nebo Jakubem Peškem, proti zbytku kádru nastupoval v dresu Slavie, Slovácka, Bohemians a Liberce. V Uherském Hradišti hrál po boku Sadílka, jednoduše přizpůsobit se může velmi rychle.

„Že se znám s některými určitá výhoda bude, protože třeba s Kubou Peškem se znám dlouhodobě z Liberce. S kluky ze Sparty jsem se poznal až teď v národním týmu a určitě se na ně těším a ze začátku se na ně budu obracet,“ dodal Kuchta.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Vybojuje si Fortelný místo v kádru Sparty? Doufám, že to bude jenom lepší a že budu podávat takové výkony, které zaujmou, řekl

Pražská Sparta vyhrála úvodní klání letní přípravy, v tréninkovém centru na Strahově porazila Duklu těsně 2:1. O první gól svého týmu se postaral Jan Fortelný, který bojuje o setrvání v týmu i pro podzimní část.

Publikováno

dne

Pražská Sparta vyhrála úvodní klání letní přípravy, v tréninkovém centru na Strahově porazila Duklu těsně 2:1. O první gól svého týmu se postaral Jan Fortelný, který bojuje o setrvání v týmu i pro podzimní část.

Minulou sezonu strávil na hostování v Teplicích, kde předváděl vynikající výkony. Po konci hostování tak fanoušci doufají v to, že se v týmu udrží.

Jan Fortelný nastoupil do úvodního zápasu letní přípravy a vstřelil úvodní gól svého týmu, čímž přispěl k těsné výhře nad Duklou 2:1.

„Gól jsem dal, výkon si myslím, že byl nějakým způsobem v pořádku. Furt je ale co zlepšovat a doufám, že to bude jenom lepší a že budu podávat takové výkony, které zaujmou,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

Nyní zakončuje druhý týden pod trenérem Brianem Priskem, jenž si s sebou přivedl i kondičního trenéra, který hráče rozhodně nešetří. Jaké to pro Fortelného je?

„Velmi náročné. Hlavně po kondiční a fyzické stránce. Věřím ale tomu, že nám to bude jenom ku prospěchu,“ dodal třiadvacetiletý fotbalista.

O jeho setrvání v klubu rozhodnou další týdny, konkurenci ale rozhodně nebude mít malou, i díky posílení. Minulá sezona ale výrazně napověděla tomu, že ano.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Příchod Kuchty do Sparty? Hráč měl být domluvený se Slavií, na poslední chvíli ale otočil a zrušil schůzku s trenérem Trpišovským

Přestup Jana Kuchty vyvolal spoustu emocí. Není se čemu divit, ještě před pár měsíci patřil Slavii a nyní bude kopat za konkurenční Spartu. Ovšem vše mohlo být jinak, Kuchta se Slavií jednal, nakonec ale otočil, zrušil schůzku s trenérem Trpišovským a podepsal smlouvu ve Spartě.

Publikováno

dne

Přestup Jana Kuchty vyvolal spoustu emocí. Není se čemu divit, ještě před pár měsíci patřil Slavii a nyní bude kopat za konkurenční Spartu. Ovšem vše mohlo být jinak, Kuchta se Slavií jednal, nakonec ale otočil, zrušil schůzku s trenérem Trpišovským a podepsal smlouvu ve Spartě.

Jan Kuchta předvedl v domácích zápasech České fotbalové reprezentace v Lize národů vynikající výkony, díky čemuž se očekávalo, že z Ruska po půl roce odejde za atraktivnějším angažmá.

Společně se svým agentem se snažili z Ruska alespoň dočasně odejít, což se jim nyní povedlo, Kuchta odchází na roční hostování s opcí do pražské Sparty.

Někteří fanoušci Sparty se z tohoto přestupu radují, jiní připomínají jeho minulost, kvůli čemuž si na něj budou delší dobu zvykat. Jeho fotbalové kvality ale nezpochybňuje téměř nikdo.

Jeho problémem má být již delší dobu chování, kvůli čemuž téměř nikdo nečekal, že jeho fotbalová kariéra bude vypadat tak, jak vypadá.

Na konci angažmá ve Slavii měl mít spory s některými členy realizačního týmu, kvůli čemuž se říkalo, že do Slavie by se již nevrátil. Nebylo k tomu ale daleko.

Ve čtvrtek měl totiž rozhovor s představiteli Slavie a měl říct, že se Spartou nejedná. V pátek se měl poté sejít s trenérem Jindřichem Trpišovským a Jaroslavem Tvrdíkem.

Schůzku ale zrušil, nebo na ní spíše ani nedorazil a přes agenta vzkázal, že odchází do Sparty. Tato informace rozhodně Slavii nepotěšila.

Proč se Kuchta rozhodl pro Spartu? Důvodů je asi více, jak minulost ve Slavii, tak finanční podmínky, které jsou od Sparty poměrně štědré. Rozhodně je na co se v následující sezoně těšit.

Zdroj: Seznam Zprávy, AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené