Spojte se s námi


Fotbal

Už mu postavte sochu! František Straka dokázal podceňovaný tým dovést k záchraně. Kvůli komu do Michalovců přišel?

Českému trenérovi Františku Strakovi by měli po záchraně podceňovaného týmu postavit na Slovensku sochu. Po barážové výhře nad Petržalkou si totiž Michalovce zahrají Niké ligu i v příštím ročníku. Kvůli komu na východ Slovenska český trenér vůbec přišel?

Publikováno

dne

Českému trenérovi Františku Strakovi by měli po záchraně podceňovaného týmu postavit na Slovensku sochu. Po barážové výhře nad Petržalkou si totiž Michalovce zahrají Niké ligu i v příštím ročníku. Kvůli komu na východ Slovenska český trenér vůbec přišel?

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Po prohře 1:2 z prvního duelu musely Michalovce v domácím barážovém zápase zabrat. Byl to zápas o všechno. V případě neúspěchu by Strakův tým zahodil svou skvělou sérii, díky které se skoro zachránil. Do baráže ho poslala až prohra v Košicích.

„Jsem velmi rád, že jsme tuto misi dotáhli do úspěšného konce. Petržalka má dobře poskládaný a kvalitný tým, přesvědčili jsme se o tom už v prvním zápase,“ řekl František Straka pro web Zemplína Michalovce Straka.

Za výhrou si ale šli hráči Zemplína od úvodu. Už v 9. minutě si totiž vlastní branku vstřelil hostující Halouska. Někdejší hráč Zbrojovky Brno či Mladé Boleslavi tak nakopl Michalovce k vytouženému cíli. Na konečných 2:0 zvýšil před poločasem Španěl Arevalo Acosta.

Straka děkoval a vyzdvihl Igora Žofčáka

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý, chtěli jsme být dominantní na míči, presovat a donutit hosty k chybám. Byli jsme aktivní a vytvářeli jsme si šance. Dali jsme dva góly, k tomu se přidali i tolik potřebné emoce,“ dodal Straka.

Pětašedesátiletý kouč na pozápasové tiskové konferenci také ve velkém děkoval. Vyzdvihl především jedno jméno. Igor Žofčák, bývalý hráč pražské Sparty či Jablonce, patřil i v jednačtyřiceti letech k tahounům mužstva a byl také Strakovou prodlouženou rukou.

Žofčák k záchraně přispěl dvěma góly a jednou asistencí, navíc byl kapitánem týmu. Podle slov českého kouče byl záložník také klíčovým mužem, kvůli kterému na východ Slovenska vůbec přišel. Vedle něj měl v kádru třeba i bývalého Slávistu Gino van Kessela.

František Straka tak v neděli večer dokončit doslova neskutečnou misi. Zásluhou barážové výhry záchránil tým, který před jeho nástupem nezvítězil téměř 300 dní. S českým trenérem na lavičce přitom vyhrál hned sedmkrát a Niké ligu si zahraje i na podzim.

Zdroj: Niké liga, Zemplín Michalovce

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.