Spojte se s námi


Fotbal

František Straka dokázal nemožné! Dovedl svůj tým k první ligové výhře po 287 dnech. Odnesl to jiný český kouč, skórovali Žofčák či van Kessel

Je to specialista na záchranu a dokázal nemožné. František Straka po neuvěřitelně dlouhých 287 dnech dovedl Michalovce k první ligové výhře této sezony. Navíc proti dalšímu českému trenérovi.

Publikováno

dne

Je to specialista na záchranu a dokázal nemožné. František Straka po neuvěřitelně dlouhých 287 dnech dovedl Michalovce k první ligové výhře této sezony. Navíc proti dalšímu českému trenérovi.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Až v posledním kole základní části slovenské nejvyšší soutěži si připsali fotbalisté Michalovců první výhru. A bylo to pro českého diváka ve velmi zajímavém utkání. Však se potkali dva známí tuzemští trenéři.

František Straka vedl východoslovenské mužstvo ve druhém zápase. Po překvapivé remíze v Žilině (1:1) nyní zlomil prokletí a po 287 dnech dovedl své svěřence k vítězství. Odnesl to jiný český trenér – Dušan Uhrin mladší. Michalovce porazily 4:1 Zlaté Moravce-Vráble.

„V úvodních pětadvaceti minutách jsme byli velmi nervózní a dělali jsme chyby. Po jedné z nich jsme i inkasovali gól. Přesto musím chlapcům poděkovat, nesmírně důležitá byla vyrovnávací branka,“ prozradil pro oficiální stránky Michalovců František Straka.

Straka slaví, Uhrin řešil problémy se sestavou

Zlaté Moravce-Vráble, které vedl Uhrin ve vůbec prvním duelu, vedly od 20. minuty po trefě Gruzínce Jinjolava, ale domácí stihli do poločasu zásluhou čtyřicetiletého Žofčáka srovnat. Ve druhém poločasu už Michalovce na hřišti dominovaly.

„Před zápasem jsme museli řešit problémy se sestavou, ze které nám pro zranění a karetní tresty vypadlo několik hráčů. Proto jsme postavili taktiku na pevné obraně. Dařilo se nám to do 40. minuty, soupeř si s námi nevěděl rady,“ uvedl na tiskové konferenci Dušan Uhrin ml.

Zápas zlomila trefa Matúše Marcina. Pak se ještě stihli trefit Niarchos a van Kessel. Poslední jmenovaný je známý ze svého nepříliš povedeného angažmá v pražské Slavii, kde hrál v sezoně 2016/17.

„Ve druhém poločase už byli domácí lepší a pohyblivější. O přestávce jsme museli vyměnit brankáře, což není nikdy dobré. Gratuluji soupeři k vítězství. Nyní přijedou Michalovce na náš stadion a my se dnešní výsledek budeme snažit napravit,“ dodal Uhrin.

Tabulka se na Slovensku nyní rozdělila na mistrovskou část a skupinu o udržení. Už příští sobotu vyrazí Michalovce do Zlatých Moravců. Kdo z českých trenérů bude ve druhém střetnutí úspěšnější?

Zdroj: Zemplín Michalovce

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.