Spojte se s námi


Fortuna liga

Útok může Spartě prohrát titul, zaspala konkurenci, myslí si Švancara

Na konci jara bez Tomáše Čvančary ofenziva Sparty přestala kousat, nyní ho musí definitivně nahradit. Typologicky podobný je Victor Olatuji, do základu však chce i Václav Sejk s Veljkem Birmančevičem.

Publikováno

dne

Na konci jara bez Tomáše Čvančary ofenziva Sparty přestala kousat, nyní ho musí definitivně nahradit. Typologicky podobný je Victor Olatunji, do základu však chce i Václav Sejk s Veljkem Birmančevičem.

Ve Spartě letos probíhala drobná proměna. Po roce a půl odešel urostlý Tomáš Čvančara, kterého po úspěšné sezóně koupila bundesligová Borussia Mönchengladbach. Sparta vydělala přes deset milionů euro.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jako náhrada do základní sestavy se jeví letní koupě Veljko Birmančevič. Srbský atleticky laděný křídelník poslední měsíce kopal za francouzské Toulouse, dařilo se mu však hlavně předtím ve švédském Malmö.

Fanoušci se těší i na Václava Sejka. Mladá hvězdička z EURO do 21 let se vyhrála na hostováních v Teplicích a Jablonci a nyní má krýt záda Janu Kuchtovi s tím, že má potenciál dostat se do základní sestavy.

„Neříkám, že Sejk je špatný. Ale pořád je to mladý hráč. Není to van Buren ani Jurečka, kteří už mají něco za sebou. Beru to tak, že nás může přesvědčit,“ řekl v pořadu Mimo hřiště Petr Švancara.

Další konkurencí pro zmíněné útočníky je Victor Olatunji. Nigerijský útočník působil na jaře ve Slovanu Liberec, který ho po sezoně koupil natrvalo a následně okamžitě přeprodal do Sparty. A Olatunji je typologicky Čvančarovi nejvíce podobný.

Brian Priske si v posledních dnech stěžoval na práci Kuchty, dle jeho slov během léta přibral na váze. Přesto proti Olomouci začal v základní sestavě, asistoval na první gól, na druhou stranu zahodil samostatný nájezd.

„Třeba Kuchta se dvakrát dostal do příležitosti, ale jinak nebyl vidět. Obránci si ho budou hlídat,“ pokračoval bývalý hráč Brna či Slovácka.

Na druhou stranu ani loni Kuchtovi nevyšel start sezóny a postupně se stal nezastavitelnou zbraní. Uvidíme, jak to bude vypadat letos, už v závěru minulé sezóny totiž byla absence zraněného Čvančary hodně znát.

„Myslím si, že konkurenci v útoku Sparta zaspala a že jí to může prohrát titul. Kdyby nebyl Kuchta, ti ostatní nás musí přesvědčit že jsou dobří,“ dodal Švancara.

Zdroj: Mimo hřiště

Reklama

Oblíbené