Spojte se s námi


La Liga

Útočník Realu Madrid dostal pozvánku do reprezentace, ale odmítl. Proč se tak rozhodl?

Publikováno

dne

Měl být náhradou za Cristiana Ronalda. Dokonce po něm „zdědil“ číslo sedm. Jeho výkony však zůstávají za očekáváním i vinou vleklých zranění, které umožnily španělskému útočníkovi zasáhnout jen do devíti ligových zápasů. Přesto dostal pozvánku do reprezentace, kterou však odmítl. Co ho k tomu vedlo?

Za reprezentační výběr odehrál napůl Španěl a napůl Dominikánec jedno utkání. V roce 2013 debutoval v národním týmu Dominikánské republiky v přátelském utkání proti Haity, ve kterém dokonce jednou skóroval. Nyní dostal pozvánku znovu, avšak do jiného týmu.

Na hráče Bílého baletu si brousila zuby Katalánská fotbalová reprezentace. Ano, opravdu existuje. Není sice členem UEFA ani FIFA, a nemůže se tedy účastnit žádných soutěží, které právě tyto dvě asociace pořádají, ale přátelská utkání hrát může.

Pokud o Katalánsku slyšíte poprvé, tak vás možná překvapí, že se o nové mužstvo nejedná, neboť kořeny katalánského fotbalu sahají až do roku 1905. Od té doby odehrál tento „národ“ přes dvě stovky utkání a to nejen těch mezistátních.

V pondělí ale čekalo regionální reprezentaci, která není na světě a ani ve Španělsku jediná svého druhu, historický milník. Poprvé totiž bylo Katalánsku umožněno hrát přátelské utkání během reprezentační pauzy. Soupeřem nepříliš známého výběru byl národní tým Venezuely, který se jim dokonce podařilo porazit poměrem 2:1.

Ve výběru Katalánska byli někteří opravdu skvělí fotbalisté. V sestavě jsme mohli vidět například devětatřicetiletého Xaviho. Bývalý záložník Barcelony dokonce navlékl kapitánskou pásku. Dále nastoupil Gérard Piqué z Barcelony či Aleix Vidal ze Sevilly.

Podmínkou pro reprezentování tohoto výběru je narození právě na území Katalánska. To samozřejmě patří Španělsku, a proto někteří fotbalisté dali přednost právě této pozvánce, díky které měli možnost hrát kvalifikaci na evropský šampionát.

Takovou příležitost však neměl Mariano z Realu Madrid. Ten se narodil ve španělském městě Premià de Mar, které náleží autonomní oblasti Katalánska, a proto by za oba výběry mohl nastupovat.

Jeho matka je navíc původem z Dominiky, za kterou už zápas odehrál, a tudíž za Španělsko už nikdy nemůže nastoupit. Mezi nominovanými na Ligu národů CONCACAF však nefiguroval a zájem tedy mělo Katalánsko.

Jenže na povolání trenéra Lópeze zareagoval negativně. Omluvil se s tím, že v letošním roce odehrál jen 49 minut a nechce riskovat další zranění. Jak ale uvádí deník Marca, i kdyby za Katalánsko chtěl nastoupit, neobdržel by patrně svolení klubu.

Reklama

Oblíbené