Spojte se s námi


Fortuna liga

Úterní zápasy MOL Cupu: Vítkovice padly, ostatní potvrdili roli favoritů

Publikováno

dne

V úterý byly na programu čtyři zápasu českého poháru MOL Cup. V nich překvapivě vypadly Vítkovice, které podlehly Vyškovu 2:3 po prodloužení. Ostatní favorité si se svými soupeři poradili.

Vyškov – Vítkovice 3:2 p.p.

Jako první do svého zápasu nastoupil Vyškov hrající MFSL, jenž na svém stadionu přivítal druholigové Vítkovice. Hosté vstoupili do zápasy podle očekávání lépe a už v 8. minutě se mohli radovat z úvodní branky. O tu se postaral hlavou Martin Motyčka. Další centr využil ve 35. minutě Martin Macej a zdálo se, že si jdou Vítkovice pro pohodlný postup. Ale nebylo tomu tak. Daniel Přerovský nenechal soupeře příliš odskočit a hned o tři minuty později snižoval stav na 1:2 z pohledu domácích.

I když hosté drželi míč a hlídali si výsledek, domácí z Vyškova se dostávali do brejkových situacích. Jednu z nich zakončil přesně v 78. minutě Ondřej Vintr a vyrovnal stav na 2:2. V následném prodloužení měli více šancí Vítkovice, ale všechny skončili na brankáři Sovovi. Naopak domácí dostali 12 minut před koncem možnost pokutového kopu, kterou Daniel Přerovský zužitkoval a svou druhou brankou v zápase otočil skóre. To také vydrželo až do konce. Vyškov si došel pro překvapivý postup přes druholigové Vítkovice.

Petřkovice – Třinec 0:4

Třinečtí v tomto zápase neponechali nic náhodě a došli si pro zasloužený postup. K němu svůj tým nasměroval v 15. minutě Šimon Šumbera, jenž z dorážky překonal brankáře soupeře a otevřel tak stav zápasu. Hosté svého soupeře stále tlačili a do žádné příležitosti nepustili. Naopak ve 42. minutě zvýšil na 2:0 Imrich Bedecs.

I ve druhém poločase měl více ze hry Třinec, ale i přes velký počet šancí se jim další branku povedlo přidat až v 70. minutě. To Tomáš Weber zužitkoval centr a střelou na přední tyč nedal brankáři šanci zasáhnout. Pár minut před koncem ještě upravoval na konečných 4:0 René Dedič. Třinec tak potvrdil roli favorita a Petřkovice porazil 4:0

Písek – Dukla Praha 0:2

Tento zápas měl pro Duklu představovat odrazový můstek ode dna, kde se momentálně v lize nachází. Takhle do něj také vstoupili a už ve 25. minutě se mohli radovat z první branky zápasu. K pokutovému kopu se postavil Ivan Schranz a ten svou příležitost bezpečně proměnil. O třináct minut později zvyšoval na 2:0 David Breda, který tak zužitkoval tlak svého týmu.

Ve druhém poločase branka nepadla. Blíže k ní měli hosté, kteří se však, i přes velký počet šancí, neprosadili. Domácí z Písku se k žádné větší gólovce nedostali, a tak si Dukla pohlídala postup do dalšího kola.

Kladno – Ústí nad Labem 1:2

Ústí si v tomto zápase mělo dojít pro pohodlný postup. Tyto prognózy potvrzoval v 6. minutě svou první brankou Dominik Šup, který tak poslal Ústí do vedení. Jenže už o dvanáct minut později bylo vyrovnáno. Na centrující balón si naskočil Antonín Holub, jenž hlavičkou překonal brankáře soupeře. Oba týmy ještě měli do konce poločasu po jedné velké brankové příležitostí, jenže v obou případech se blýskli brankáři výbornými zákroky.

I druhý poločas nabízel velké šance na obou stranách. Zápas bohužel ovlivnila červená karta ze 71. minuty. To domácí Nesládek nešikovně přišlápl brankáři nohu a rozhodčí byl nekompromisní. Početní výhodu Ústí zužitkovalo už v 78. minutě, kdy Radek Dvořák dostal přihrávku před poloprázdnou branku a ve snadné situaci se nemýlil. Kladno se na vyrovnávací branku nezmohlo. Ústí si tak došlo pro postup do dalšího kola poháru.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.