Spojte se s námi


Fotbal

UEFA reaguje na výhružky Islámského státu směrem ke čtvrtfinále Ligy mistrů. Duely ve Španělsku budou střežit tisíce vojáků

Teroristická organizace Islámský stát toto pondělí zveřejnila výhrůžný plakát zobrazující čtyři evropské stadiony, na kterých se v následujících dnech uskuteční úvodní zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. Informoval o tom španělský deník La Razón, UEFA už vydala oficiální prohlášení.

Publikováno

dne

Teroristická organizace Islámský stát toto pondělí zveřejnila výhrůžný plakát zobrazující čtyři evropské stadiony, na kterých se v následujících dnech uskuteční úvodní zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. Informoval o tom španělský deník La Razón, UEFA už vydala oficiální prohlášení.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Santiago Bernabeu, Metropolitano, Emirates Stadium a Parc des Princes. Tyto čtyři fotbalové stánky jsou vyobrazeny na výhrůžném plakátu, který v pondělí zveřejnila teroristická organizace Islámský stát.

Na prvním zmíněném stadionu se už v úterý večer odehraje čtvrtfinálový duel probíhajícího ročníku Ligy mistrů, když se domácí Real Madrid střetne s Manchesterem City. Od 21:00 odstartuje také druhé čtvrtfinále mezi Arsenalem a Bayernem právě na Emirates Stadium.

Ve středu se nejprestižnější klubová soutěž na světě přesune do Španělska, respektive Francie. Atlético Madrid se totiž na svém stadionu (Metropolitano) střetne rovněž v rámci čtvrtfinále s Dortmundem. PSG ve stejném čase na Parc des Princes vyzve Barcelonu.

Na onen výhrůžný plakát, který si mimochodem včetně vyjádření UEFA můžete prohlédnout v níže přiloženém příspěvku, už pochopitelně reagovala španělská vláda. Ta pro zápas Realu s Manchesterem City aktivovala nejvyšší bezpečnostní opatření.

UEFA reaguje na výhružky Islámského státu

„UEFA si je vědoma údajných teroristických hrozeb, které se objevily tento týden, a úzce spolupracuje s úřady na příslušných místech konání. Všechna utkání se mají uskutečnit podle plánu a s příslušnými bezpečnostními opatřeními,“ stojí v oficiálním prohlášení UEFA.

Nutno dodat, obě střetnutí čtvrtfinále Ligy mistrů na španělské půdě bude střežit až tři tisíce španělský vojáků. Informoval o tom tamní deník La Razón.

Španělský list také připomíná, že v zemi je vyhlášen čtvrtý stupeň protiteroristické pohotovosti, tedy ten druhý nejvyšší.

„Nejedná však se o první případ, co Islámský stát vyhrožuje fotbalové veřejnosti. V říjnu loňského roku terorista s tuniským občanstvím v Belgii, kde neúspěšně žádal o azyl, zastřelil dva švédské fotbalové fanoušky, kteří přijeli na zápas kvalifikace o postup na mistrovství světa mezi Belgií a Švédskem,“ doplňuje český server Novinky.cz.

Zdroj: UEFA, La Razón, Novinky.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.