Spojte se s námi


Fotbal

Tým sezóny Premier League: Pět nejlepších pravých beků aktuální sezóny

Do konce tohoto ročníku Premier League zbývají pouhá čtyři kola, je tedy čas si sezónu zhodnotit. V nové sérii se podíváme na pět nejlepších hráčů na každé pozici. Tentokrát jsou na řadě praví beci.

Publikováno

dne

Do konce tohoto ročníku Premier League zbývají pouhá čtyři kola, je tedy čas si sezónu zhodnotit. V nové sérii se podíváme na pět nejlepších hráčů na každé pozici. Tentokrát jsou na řadě praví beci.

Zdroj: West Ham United

Do TOP pětky pravých beků se nevešli kvůli velké konkurenci třeba Matty Cash či Timothy Castagne, kteří zažili vynikající sezónu. Minimálně zmínku si tato dvojice určitě zaslouží.

5. místo – Vladimír Coufal

Ne nadarmo ho chválí nejen fanoušci Hammers, ale i experti. Na jeho neustálou bojovnost, aktivitu, mrštnost i vytrvalost si už v Anglii zvykli. Během své první sezóny si připsal již šest asistencí, což je parádní číslo. Byť občas pokulhává v defenzivě, místo v tomto žebříčku si zaslouží.

4. místo – Trent Alexander-Arnold

Pro některé možná nečekaná volba, avšak Trent nepodává zdaleka tak špatné výkony, jak se píše. Pravda, měl ke konci loňského roku slabší období, od února je ale opět jednou z opor Reds. Skvělé čtení hry, přesné centry, výborný driblink, přesně proto je pro Jürgena Kloppa nepostradatelný. Bilance 2+5 z tohoto postu taktéž není zlá.

3. místo Aaron Wan-Bisssaka

Bek, který vyniká více v bránění, než v útočení. Sám několikrát přiznal, že miluje skluzy, a je to vidět. Směrem dopředu už to taková sláva není, dá se říct, že Bissaka je typologicky hodně podobný Kyle Walkerovi. Když zapracuje na práci v poslední třetině hřiště, může být do pár let nejlepší v lize.

2. místo – Reece James

V jednadvaceti letech hraje pravidelně jak v Chelsea, tak v seniorské reprezentaci Albionu. Má od všeho něco, dobré centry, ránu z dálky, zároveň spolehlivě brání. Zvládá jak post wing-beka, tak pravý kraj ve čtyřčlenné obraně. Letos dal v lize jeden gól a na dva nahrál.

1. místo – Joao Cancelo

Jeden ze skokanů sezóny. Cancelo loni svými výkony loni nesplňoval požadavky Pepa Guardioly, letos patří zápas co zápas k nejlepším na hřišti. Je mu jedno, zda hraje nalevo nebo napravo, vždy vynikne jeho dynamika, rychlost, mrštnost a přesné přihrávky. V určitých fázích hry hraje ve středu zálohy a i tato pozice mu vyhovuje. K parádní sezóně Citizens pomohl i jedním gólem a třemi asistencemi.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.