Spojte se s námi


Fortuna liga

Tvrdý trest za úplatkářství: Vyšehrad padá do přeboru! Čím vším se klub provinil?

Slavoj Vyšehrad si již třetí nejvyšší fotbalovou soutěž v České republice dlouho nezahraje. Etická komise fotbalové asociace klub z ČFL vyloučila a od nové sezóny tak budou působit v pražském přeboru. Čím vším je tedy Vyšehrad vinen?

Publikováno

dne

Slavoj Vyšehrad si již třetí nejvyšší fotbalovou soutěž v České republice dlouho nezahraje. Etická komise fotbalové asociace klub z ČFL vyloučila a od nové sezóny tak budou působit v pražském přeboru. Čím vším je tedy Vyšehrad vinen?

Komise záležitost okolo Slavoje Vyšehrad interpretuje následovně: „FC Slavoj Vyšehrad se s vědomím funkcionáře Romana Rogoze dopustil vícečetných disciplinárních přečinů úplatkářství a narušení regulérnosti soutěže,“ zní z oficiálního verdiktu

Klub je v důsledku toho přeřazen od dvě ligové úrovně níže, fanoušci tento celek od příští sezóny uvidí v pražském přeboru. ČFL si však už na jaře nezahrají, komise Vyšehrad s okamžitou platností z třetí nejvyšší soutěže vyloučila.

Server iSport uvádí dva příklady. Zápas ze sedmého června loňského roku, kdy se Vyšehrad utkal s Chrudimí.

Rogoz zde podle dostupných informací slíbil třem rozhodčím – hlavnímu Jiřímu Musilovi a jeho asistentům Zdeňku Kovalovi a Miloši Vitnerovi souhrnný úplatek ve výši 170 000 korun. K předání každopádně nedošlo, domácí v utkání totiž nestačili hostujícímu celku a podlehli 1:3 – požadovaný úkol tedy rozhodčí nesplili.

I když úplatek nakonec neobdrželi, všichni tři inkasovali tvrdý trest v podobě osmiletého zákazu působení a pokutu ve výši 25 000 Kč.

Podle verdiktu komise je dalším potrestaným delegát Miroslav Svoboda, jenž v souvislosti s utkáním FNL mezi Vyšehradem a Líšní neoznámil disciplinární přečiny úplatkářství a narušení regulérnosti soutěže, přestože se o jejich páchání věrohodně dozvěděl.

Ten nesmí zastávat funkci delegáta po dobu 18 měsíců. Co se týče aktuální kauzy, která okolo Vyšehradu a Rogoze momentálně panuje, vydal klub v loňském roce prohlášení o tom, že se od veškerých aktivit výše uvedeného funkcionáře distancuje a rovněž klub nesouhlasil s obviněními.

Vyšehrad se v aktuálním ročníku ČFL nachází s 27 body na čtvrté příčce ligové tabulky. Nyní je však jasné, že v třetí nejvyšší soutěži nadále pokračovat nebude.

Zdroje: iSport, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.