Spojte se s námi


Fortuna liga

Tvrdík: Přál bych si, aby derby konečně nerozhodla sporná penalta. Fanoušci Slavie mu spílají za alibismus

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se s denním odstupem rozhodl nabídnout svůj pohled na středeční derby ve čtvrtfinále poháru. Moc se to ale nezalíbilo fanouškům Slavie, kteří v prohlášení cítí alibismus.

Publikováno

dne

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se s denním odstupem rozhodl nabídnout svůj pohled na středeční derby ve čtvrtfinále poháru. Moc se to ale nezalíbilo fanouškům Slavie, kteří v prohlášení cítí alibismus.

Ve Slavii cítí, že už musí být nějak zakletí. Čtyři z posledních pěti zápasů se Spartou ztratili v závěrečných minutách, hned třikrát to navíc bylo po penaltě.

Vše to začlo jarním derby na Letné, kdy sešívaní vedli 2:0 a 3:2, v poslední minutě si ale Aiham Ousou uklidil centr do vlastní branky. Poté sešívaní vyhráli v poháru, ale o pár dní později Ogbu v 93. minutě nesmyslně skluzem sestřelil Mabila a Sparta z penalty vystřelila titul.

Na podzim to byl opět Ogbu, kdo za stavu 1:0 v poslední minutě nastavení zahrál ve vlastním vápně rukou a pískala se penalta, kterou Haraslín proměnil a srovnal. Ve středu se v Edenu stal trochu podobný scénář, když hostům chvíli před koncem prodloužení VAR přisoudil penaltu a Karabec se nemýlil.

Slávisté neprotestovali proti odpískané penaltě proti Spartu, nelíbilo se jim však, že v 88. minutě Olatunji ve vápně hostů loktem zlomil Holešovi nos. Pokud by sešívaní následnou penaltu proměnili, nemuselo by se ani do prodloužení jít.

„Re včerejší Derby: 1. Skvělý výkon obou týmu a gratulace vítězi. 2. Divácky hezký fotbal. 3. Jsme motivováni oplatit porážku. Primárně se soustředíme na vlastní výkonnost. 3. Zápis vedoucí mužstva nepodepsal, protože jsme nedostali racionální vysvětlení udělení žlutých karet v zápase. 4. Výkon hlavního rozhodčího nezpochybnitelný, o výkonu rozhodčího VAR máme pochybnosti. Nemusíme všichni souhlasit, ale je to naše právo. 4. Přáli bychom si, aby nedělní DERBY konečně jednou nerozhodl VAR/sporná penalta, ale výkon obou týmu na hřišti,“ napsal na síti X Jaroslav Tvrdík.

Alibismus, myslí si fanoušci

Jenže se stížností na rozhodčí moc nepochodil u vlastních fanoušků. Ti by totiž mnohem raději viděli sebereflexi a zaměření se na vlastní chyby, než jejich hledání někde jinde.

„Pardon ale zápas nerozhodla penalta, nechápu jak to může můj klub furt opakovat,“ napsal fanoušek sešívaných. „Rozhodl výkon na hřišti. Absolutně školácky jsme prohospodařili dvougólový náskok. Jakýmkoliv jiným pohledem na věc si jen škodíme,“ dodal další příznivec Slavie.

„Já jsem si až do teď bláhově myslel, že derby rozhodla blamáž při neudržení pohodlného náskoku… A vlastně jsem dospěl k tomu, že si to budu myslet dále. Není totiž moc horších věcí než alibismus,“ souhlasí s kolegy fanoušek červenobílých.

„Nedůstojný! Tohle vůbec neberu. Prohrát se má umět. Vy, Standa Vlček a JT nedáváte dobrý a následováníhodný příklad,“ přidávají se další příznivci sešívaných.

Tvrdík tak plusové body u vlastních fanoušků nezískal. Bez kritiky nezůstal ani dosud nedotknutelný Jindřich Trpišovský, jenž na tiskové konferenci na své poměry mluvil o rozhodčích až nečekaně často.

Zdroj: X, Jaroslav Tvrdík

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.