Spojte se s námi


Fotbal

Turecko už je tradice, hratelná skupina F: Jak na los základních skupin pro EURO 2024 reagují fanoušci?

Česká fotbalová reprezentace už zná soupeře pro základní skupinu na Euro 2024. Soupeři budou Portugalsko, Turecko a poté vítěz z barážové větve C. Jak na los nadcházejícího mistrovství Evropy reaguje veřejnost?

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace už zná soupeře pro základní skupinu na Euro 2024. Soupeři budou Portugalsko, Turecko a poté vítěz z barážové větve C. Jak na los nadcházejícího mistrovství Evropy reaguje veřejnost?

V sobotu večer se v Hamburku uskutečnil los základních skupin pro Euro 2024. Na závěrečný turnaj, který bude hostit právě Německo se podívá celkem 24 týmů. Zatím však neznáme všechny výběry, některé si totiž musí svou účast na Euru vybojovat přes baráž.

Česká fotbalová reprezentace se však na nadcházející mistrovství Evropy dostala díky přímému postupu z kvalifikační skupiny.

Faktem zůstává, že pro los se Češi dostali do třetího koše. To v praxi znamenalo, že se nemohli dostat do stejné základní skupiny se Slovenskem. Obě reprezentace se objevily právě ve třetím koši.

Nutno dodat, Euro 2024 se uskuteční v deseti městech. Turnaj budou hostit Berlín, Mnichov, Dortmund, Gelsenkirchen, Stuttgart, Hamburk, Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Lipsko a Frankfurt.

Los pak reprezentaci České republiky přisoudil Portugalsko a Turecko, přičemž právě to je pro české barvy už jakýmsi tradičním soupeřem. Tuto trojici pak v základní skupině F doplní vítěz barážové větve C, tedy jeden ze čtveřice Gruzie, Lucembursko, Řecko, Kazachstán.

Los na EURO 2024 – reakce fanoušků

Jak každopádně na rozlosování základní skupiny F reagují fanoušci českého fotbalu? Dlužno dodat, podrobněji jsme se losu na Euro 2024 věnovali už v jednom z předchozích článků, v němž také najdete aktuální složení skupin.

„Přeju hodně toho štěstíčka. Nevím co od našich čekat, nemáme jako jediní trenéra, což zapadá do neschopnosti vedení FAČR,“ píše fanoušek, který si na platformě X (dříve Twitter) říká PetrL.

„Hratelné to je. No musíme vyhrát hlavně zápas s papírově horším týmem z baráže, ať to bude kdokoliv. S Tureckem uhrát nejméně remízu a s Portugalskem se pokusit o zázrak, pak by nás postup neměl minout,“ uvedl uživatel KurtCobain27.

Podobně pak hovoří i mnoho dalších fanoušků, a to nejen na platformě X, ale také na Facebooku. Fotbalová veřejnost každopádně FAČR vyčítá, že reprezentace je stále bez trenéra. V době, kdy se ostatní národní týmy už s aktuálním koučem připravují na Euro, to v tomto kontextu fanoušci berou jako selhání.

„Známe skupinu na EURO a nemáme trenéra, vždyť je to už k pláči. Erich Brabec je náš zástupce u losu, to je zase k smíchu. Nechápu, co tam tento pán stále dělá,“ uvedl Tomáš Dušek.

Jak už to tak bývá, někteří fanoušci jsou zkrátka optimističtí, jiní základní skupinu F naopak jako hratelnou nevidí. A jak jste na tom vy? Věříte v postup českého týmu ze skupiny?

Zdroj: UEFA, Česká fotbalová reprezentace, X

Reklama

Oblíbené