Spojte se s námi


Bundesliga

Tuchel na konci sezóny odejde z Bayernu! Vedení klubu došla trpělivost, hovoří se také o špatných poměrech v kabině

O jeho možném odchodu se spekulovalo už delší dobu, nyní však přichází definitivní rozuzlení! Thomas Tuchel na konci sezóny opustí Bayern Mnichov, bavorský gigant to oficiálně potvrdil ve středu dopoledne na svém klubovém webu.

Publikováno

dne

O jeho možném odchodu se spekulovalo už delší dobu, nyní však přichází definitivní rozuzlení! Thomas Tuchel na konci sezóny opustí Bayern Mnichov, bavorský gigant to oficiálně potvrdil ve středu dopoledne na svém klubovém webu.

Neúspěch. To je něco, na co v Bayernu rozhodně nejsou zvyklí, ať už historicky nebo jen za poslední léta. Už Julian Nagelsmann nedokázal mnichovskému gigantovi vtisknout ideální herní tvář, a tak se s ním vedení klubu v březnu minulého roku rozloučilo.

Jeho náhradou se nakonec stal Thomas Tuchel, který Bayern na konci minulého ročníku přece jen dovedl k bundesligovému titulu. Byť se štěstím, o úspěch úřadujícího šampiona se postarala hlavně Borussia Dortmund, která nezvládla poslední zápas ligy.

Bayern tedy získal jedenáctý mistrovský titul v řadě, Tuchel oslavil své třetí trenérské ligové prvenství. Německý kouč totiž v sezónách 2018/19 a 2019/20 vedl PSG, se kterým získal dva mistrovské tituly.

Od nové sezóny však má Bundesliga nového lídra. Je jím Bayer Leverkusen, na kterého bavorský celek ztrácí propastných 8 bodů.

K poměrně velké ztrátě přispěla víkendová prohra 2:3 na hřišti Bochumi. Bayern navíc nemá nic jistého ani v Lize mistrů, když v úvodním zápase osmifinále podlehl Laziu 0:1. Hovoří se také o napjaté atmosféře v kabině, o odchodu například nově přemýšlí Joshua Kimmich.

Tuchel na konci sezóny opustí Bayern

Vedení nejúspěšnějšího německého klubu v dějinách tak sáhlo ke kroku, na který fanoušci evropského fotbalu čekali už delší dobu. Padesátiletý kouč po vzájemné dohodě na konci probíhajícího soutěžního ročníku opustí Allianz Arenu.

„Dohodli jsme se, že na konci této sezóny ukončíme spolupráci. Do té doby samozřejmě udělám vše, co je v mých silách, abychom s trenérským týmem dosáhli maximálního úspěchu,“ uvedl Tuchel v oficiálním prohlášení Bayernu.

„V otevřené diskusi jsme dospěli k rozhodnutí ukončit v létě náš pracovní vztah. Do té doby je každý jednotlivec v klubu výslovně vyzván, aby v Lize mistrů a Bundeslize dosáhl maxima možného. V tomto ohledu také výslovně vybízím tým k odpovědnosti.

Konkrétně v Lize mistrů jsme po prohře 0:1 v prvním utkání na hřišti Lazia přesvědčeni, že v zaplněné Allianz Areně s našimi fanoušky za zády dojdeme až do čtvrtfinále,“ dodal CEO Bayernu Jan-Christian Dreesen.

Zdroj: Bayern Mnichov, Transfermarkt, X – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.