Spojte se s námi


Bundesliga

Konflikt v Bayernu? Kimmich se pohádal s asistentem trenéra. S Tuchelem má prý špatný vztah a zvažuje odchod

Odejde Joshua Kimmich z Bayernu? Dlouholetá opora bavorského velkoklubu má podle německých médií spor s trenérem Thomasem Tuchelem. Největším problémem má být ztráta role šéfa na hřišti a obrovská frustrace.

Publikováno

dne

Odejde Joshua Kimmich z Bayernu? Dlouholetá opora bavorského velkoklubu má podle německých médií spor s trenérem Thomasem Tuchelem. Největším problémem má být ztráta role šéfa na hřišti a obrovská frustrace.

Už dříve jsme informovali o možném odchodu Alphonsa Daviese z Bayernu Mnichov. Bavorský gigant svému hráči totiž nehodlá ustupovat ohledně požadavků k nové smlouvě a je tedy pravděpodobné, že jej kanadský krajní bek opustí.

Zájem má mít Barcelona a Real Madrid, jeho potenciální přesun z Allianz Areny jinam je však zatím v rovině spekulací.

Je ale možné, že Bayern brzy přijde o dalšího hráče. O odchodu totiž podle zpráv německého magazínu Bild uvažuje Joshua Kimmich, který má sport s koučem Thomasem Tuchelem.

Hlavním problémem je, že Kimmich byl zejména pod dřívějším trenérem Bayernu Julianem Nagelsmannem jeho prodlouženou rukou. Jestliže na lavičce trénoval Nagelsmann, na hřišti během zápasu to byl jednoznačně Kimmich.

Jenže o tu roli pod Tuchelem dávno přišel, navíc v důvěře mezi oběma stranami vzniká trhlina. Devětadvacetiletý defenzivní záložník je také údajně velice frustrovaný.

Kimmich na cestě z Bayernu?

Kimmich má v německém velkoklubu platnou smlouvu do konce června roku 2025. V současné době však uvažuje, že i poruší a Bayern tak předčasně opustí.

Poslední kapkou byl zápas s Leverkusenem, do kterého byl Kimmich připravený nastoupit. Nutno dodat, vracel po zranění ramene, na čemž však neustále pracoval, aby se co nejrychleji dostal zpět do sestavy. Trenér Tuchel jej ale pro nejdůležitější zápas sezóny posadil na lavičku, postavil naopak Goretzku a Pavloviče.

Už tehdy se Kimmichova frustrace kupila víc a víc, podle Bildu se ale až po zápase s Bochumí dostal do hádky s asistentem Tuchela Zsoltem Löwem. Dlouholetá opora Bayernu totiž udělala chybu, což vedlo k vyrovnání skóre.

Bayern poté ztratil i celý zápas, v Bochumi prohrál 2:3. „Vím, co se stalo. Není to pro veřejnost. Zůstane to v kabině, tam jsou emoce,“ řekl Tuchel po zápase novinářům.

Kimmichova tržní hodnota činí podle Transfermarktu 75 milionů eur. V Bayernu je od roku 2015, když přestoupil ze Stuttgartu za pouhých 8 a půl milionu eur. Od té doby zde odehrál 373 soutěžních zápasů s bilancí 41 gólů a 100 asistencí. V dresu mnichovského giganta oslavil osm mistrovských titulů.

Zdroj: Bundesliga, Bild, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.