Spojte se s námi


Fotbal

Tuchel do Manchesteru United? Německý stratég se zúčastnil tajné schůzky v Monaku, řeč byla i o hráčském kádru

Byla to podobná telenovela jako v případě Xaviho a Barcelony. Thomas Tuchel se na konci sezóny rozloučil s Bayernem a i když jej mnichovský gigant nakonec ještě přemlouval, německý stratég dodržel své slovo. Nyní svou budoucnost možná spojí s Manchesterem United.

Publikováno

dne

Byla to podobná telenovela jako v případě Xaviho a Barcelony. Thomas Tuchel se na konci sezóny rozloučil s Bayernem a i když jej mnichovský gigant nakonec ještě přemlouval, německý stratég dodržel své slovo. Nyní svou budoucnost možná spojí s Manchesterem United.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Bayern Mnichov zažil hodně rozporuplnou sezónu. Po dlouhých letech totiž zažije ročník, v němž nezíská ani jednu trofej. V Bundeslize jej sesadil z trůnu Bayer Leverkusen, v Lize mistrů ztroskotal na Realu Madrid, v DFB Pokalu už ve druhém kole nestačil na Saarbrücken.

Pod palbou kritiky se tak často ocitoval stále ještě současný kouč klubu Thomas Tuchel. Nebylo tedy velkým překvapením, když v únoru klub oznámil, že chce jít do příští sezony s novým koučem.

Německý velkoklub pak začal jednat s jinými trenéry, jelikož se mu ale nedařilo najít adekvátní náhradu, přemlouval k setrvání kouče Tuchela. Ten ale trval na svém posledním slově.

Bayern tedy domluvil příchod Vincenta Kompanyho. Ten v první sezoně dokázal tým proslulý defenzivou proměnit v ofenzivní mašinu a ovládl s ním druhou anglickou ligu. Jenže se mu nepodařilo v létě kádr adekvátně posílit a v Premier League jej nedokázal udržet.

Každopádně zpět k Tuchelovi. Padesátiletý trenér je po konci v Bayernu pochopitelně stále bez angažmá, jeho budoucí kroky mohou vést zpět do Anglie. To bývalý trenér Chelsea mimochodem už nedávno přiznal, že jej láká návrat do Premier League.

Tuchel do Manchesteru United?

Tuchel se totiž podle serveru The Mirror v minulém týdnu vypravil do Monaka, kde absolvoval schůzku s novým akcionářem Manchesteru United Sirem Jimem Ratcliffem.

Na schůzce padlo potvrzení toho, že pokud by vedení United současného kouče Erika ten Haga odvolalo, Tuchel může nastoupit okamžitě. Ratcliffe se s německým koučem bavil také o složení kádru, konkrétně o Jadonu Sanchovi a Masonu Mountovi.

Prvního jmenovaného by Tuchel rád ve svém týmu měl, podobně jako Antonia Rüdigera. Zájem o Tuchela má Ratcliffe hlavně kvůli triumfu v Lize mistrů, kterého dosáhl v Chelsea v sezóně 2020/21.

Zdroj: Premier League, The Mirror, Bild

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.