Spojte se s námi


Fortuna liga

Trpišovský vysvětlil nečekaný tah s levým wing-bekem: Chceme využívat levonohé hráče

Odešel David Jurásek a celé léto se v kádru hledala náhrada, generálku před startem sezóny odehrál nečekaný muž – Matěj Jurásek. Jindřich Trpišovský po utkání s Drážďany vysvětlil, proč zvolil jeho.

Publikováno

dne

Odešel David Jurásek a celé léto se v kádru hledala náhrada, generálku před startem sezóny odehrál nečekaný muž – Matěj Jurásek. Jindřich Trpišovský po utkání s Drážďany vysvětlil, proč zvolil právě jeho.

V přípravě si post levého beka vyzkoušelo několik hráčů. Dařilo se zde Srdjanu Plavšičovi, jenž se ale proti Podbrezové zranil a zatím není k disposici. Zranění hlavy si žádalo šití, přesto by neměl chybět dlouhodobě.

Dalším zkušebním „králíkem“ je Lukáš Provod. Ten se v přípravě zvedl, ačkoli k výkonům ze své nejlepší doby má ještě daleko. Ivan Schranz zde nastupoval v jarní části sezóny a jelikož je velký univerzál, vedl si dobře.

Fanoušci byli napjatí, koho Jindřich Trpišovský postaví do sestavy v generálce. Volba Matěje Juráska byla hodně překvapivá, zvláště proto, že zde nikdy nehrál a je zvyklý hrát se svou silnou levačkou na pravé straně.

„Byla to trochu i reakce na to, že Provi, který na té pozici normálně nastupuje, měl v pátek svatbu a nebyl na tréninku. V zápasech, kde budeme hrát v tomhle rozestavení, do tlaku, chceme na té levé straně leváka,“ řekl pro klubový web Trpišovský.

I tato slova byla překvapivá, jelikož Trpišovský v přípravě zkoušel i alternativy se silnou pravou. Nejen Schranze, ale též dalšího univerzála Davida Pecha. Ten zde odehrál čtvrt hodiny po poločasové pauze.

Co se leváků týče, vedle Juráska, Provoda a Plavšiče se nabízí i Oscar Dorley. Ten však podává uprostřed hřiště tak suverénní výkony, že si ho trenéři ani fanoušci jinde nedokáží představit.

„Matěj navíc v přípravných zápasech vypadal hodně dobře. I když je jeho forma proměnlivá, teď ji má dobrou, je to hodně nebezpečný hráč. Chtěli jsme si spíš vyzkoušet, jestli by případně zvládl na tomto postu nastoupit, kdybychom to potřebovali,“ pokračoval kouč Slavie.

Přestože Jurásek zahrál nalevo dobře, v minulosti mu hraní přes nohu vůbec nevyhovovalo. Zároveň není defenzivně spolehlivý a pokud bude vepředu zůstávat stejně jako David Douděra, mohou mít tři stopeři problém.

„Za mě to zvládl skvěle i do defenzivy, měl tam některé nepříjemné situace k řešení, kdy mu hráč zabíhal za záda. Byl ale i dost důrazný, z nároďáku přijel v dobrém rozpoložení, dopředu byl hodně nebezpečný,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.