Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra

V prosinci tohoto roku vstoupila na český knižní trh jedna velice zajímavá novinka. Sepsali ji redaktoři deníku Sport Jan Podroužek a Štěpán Filípek. Ohlíží se především, ale nejen, za profesní kariérou tohoto výjimečného trenéra.

zdroj: slavia.cz

Kniha mapuje Trpišovského život od mládí, kdy propadl fotbalu a popisuje krátce i jeho nedlouhou hráčskou kariéru. Už tehdy český trenér udivoval svými znalostmi z taktiky a vlastnostmi, které ho předurčily k tomu, aby se stal trenérem.

Autoři prostřednictvím Trpišovského bývalých svěřenců, trenérských kolegů, spoluhráčů či různých známých popisují jeho jednotlivé trenérské štace.

Od dorostu na Xaverově, přes stejnou věkovou kategorii v Kolíně, na Spartě i v Bohemians. No a samozřejmě i jeho kariéru v dospělém fotbale.

Z vyprávění lidí Trpišovskému blízkých, je jasně zřetelné, jak moc jsou pro úspěšného kouče důležité mezilidské vztahy. Skoro vždy se všemi kolem sebe vycházel dobře, ať to byl jeho otec, funkcionáři, mecenáši nebo jeho hráči.

Kniha také ukazuje, jak stěžejní je pro současného kouče Slavie jeho trenérský tým, především pak osoba Zdeňka Houšteckého.

Pro někoho kontroverzní osoba je v knize vykreslena jako nepostradatelná postava, která má v týmu své nezpochybnitelné úkoly.

Jako červená nit se také knihou táhne úžas osobností z fotbalového prostředí nad Trpišovského trenérským myšlením a lidskými kvalitami.

I takové persony jako Ivana Horníka, Pavla Hoftycha, Daniela Křetínského, Davida Vavrušku, Ludvíka Karla nebo Jana Nezmara udivil svým progresivním know-how.

Čtenáři mohou nahlédnout pod pokličku mládežnického, amatérského i profesionálního fotbalu, seznámit se s rolemi trenérů, bafuňářů a dalších zainteresovaných. Právě i různé známosti dovedly Trpišovského až tam, kde je teď.

Příběh “milionového trenéra”, jak ho nazývají autoři, měl poměrně strmý vzestup a není vyloučeno, že v něm bude pokračovat dál. Vždyť doposud měl Trpišovský, až na jedno angažmá, v kariéře vždy štěstí a úspěch.

Použité zdroje: Kniha Jindřich Trpišovský

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nedokážu si představit, že by Trpíšovský mohl nějak zásadně uspět v nějaké lepší lize. Ten člověk je v pohodě, když jeho tým vede výrazným rozdílem, ale co předvádí, pokud není o výsledku rozhodnuto, je opravdu ěílené. Vztekání, soustavné stížnosti čtvrtému rozhodčímu, urážky a nadávky. Je evidetně labilní, což mimochodem platí dvakrát tolik pro jeho asistenty, uřvaného a zfanatizovaného Řeháka a někdejší superstar řadních řad Viktorie Žižkov Houšteckého. Když se tato skvadra sejde na slávistické lavičce, tak to je demonstrace obhroublosti, nevycválanosti a absence slušného chování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.

Vaněček pochytal 32 střel a stal se druhou hvězdou zápasu! Jak si vedli další legionáři v NHL?

V noci se odehrálo hned 13 utkání NHL. Nechyběli v nich pochopitelně ani legionáři z České republiky. Nejvíce se dařilo Vítkovi Vaněčkovi, ovšem dobrými výkony se blýskli i jiní.