Spojte se s námi


Fortuna liga

Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra

V prosinci tohoto roku vstoupila na český knižní trh jedna velice zajímavá novinka. Sepsali ji redaktoři deníku Sport Jan Podroužek a Štěpán Filípek.

Publikováno

dne

V prosinci tohoto roku vstoupila na český knižní trh jedna velice zajímavá novinka. Sepsali ji redaktoři deníku Sport Jan Podroužek a Štěpán Filípek. Ohlíží se především, ale nejen, za profesní kariérou tohoto výjimečného trenéra.

zdroj: slavia.cz

Kniha mapuje Trpišovského život od mládí, kdy propadl fotbalu a popisuje krátce i jeho nedlouhou hráčskou kariéru. Už tehdy český trenér udivoval svými znalostmi z taktiky a vlastnostmi, které ho předurčily k tomu, aby se stal trenérem.

Autoři prostřednictvím Trpišovského bývalých svěřenců, trenérských kolegů, spoluhráčů či různých známých popisují jeho jednotlivé trenérské štace.

Od dorostu na Xaverově, přes stejnou věkovou kategorii v Kolíně, na Spartě i v Bohemians. No a samozřejmě i jeho kariéru v dospělém fotbale.

Z vyprávění lidí Trpišovskému blízkých, je jasně zřetelné, jak moc jsou pro úspěšného kouče důležité mezilidské vztahy. Skoro vždy se všemi kolem sebe vycházel dobře, ať to byl jeho otec, funkcionáři, mecenáši nebo jeho hráči.

Kniha také ukazuje, jak stěžejní je pro současného kouče Slavie jeho trenérský tým, především pak osoba Zdeňka Houšteckého.

Pro někoho kontroverzní osoba je v knize vykreslena jako nepostradatelná postava, která má v týmu své nezpochybnitelné úkoly.

Jako červená nit se také knihou táhne úžas osobností z fotbalového prostředí nad Trpišovského trenérským myšlením a lidskými kvalitami.

I takové persony jako Ivana Horníka, Pavla Hoftycha, Daniela Křetínského, Davida Vavrušku, Ludvíka Karla nebo Jana Nezmara udivil svým progresivním know-how.

Čtenáři mohou nahlédnout pod pokličku mládežnického, amatérského i profesionálního fotbalu, seznámit se s rolemi trenérů, bafuňářů a dalších zainteresovaných. Právě i různé známosti dovedly Trpišovského až tam, kde je teď.

Příběh „milionového trenéra“, jak ho nazývají autoři, měl poměrně strmý vzestup a není vyloučeno, že v něm bude pokračovat dál. Vždyť doposud měl Trpišovský, až na jedno angažmá, v kariéře vždy štěstí a úspěch.

Použité zdroje: Kniha Jindřich Trpišovský

Reklama

Oblíbené