Spojte se s námi


Fortuna liga

Trenér Kodaně si stěžoval po utkání se Spartou na rozhodčího! Přijeli jsme sem až z Dánska a vy po dvaceti minutách uděláte takové rozhodnutí, spílal sudímu

Po neúspěšné kvalifikaci Ligy mistrů se Sparta opět potkala Kodaní. Tentokrát si ji pozvala na Letnou na přátelský zápas, který ale zničila červená karta Denise Vavra. Trenér dánského celku nebyl s rozhodnutím spokojený a sudímu svůj názor po utkání sdělil.

Publikováno

dne

Po neúspěšné kvalifikaci Ligy mistrů se Sparta opět potkala Kodaní. Tentokrát si ji pozvala na Letnou na přátelský zápas, který ale zničila červená karta Denise Vavra. Trenér dánského celku nebyl s rozhodnutím spokojený a sudímu svůj názor po utkání sdělil.

Nebývá zvykem, že si český tým uspořádá první přípravné utkání s takovým týmem, jako je FC Kodaň. Sparta ale tu možnost dostala a rozhodla se jí využít. Dánský celek přijel do Prahy v plné síle po remíze s Rangers. Na jeho výkonu to ale nebylo znát.

Osmifinalista Ligy mistrů takřka nic nepředvedl a ani jeden z brankářů Sparty nemusel být v pozoru. Sparta byla lepší, kombinovala a zaslouženě vyhrála 2:0 po trefách Victora Olatunjiho s Janem Kuchtou.

Více než tyto branky se ale probírá moment, který zápas poslal do kopru. Slovenský zadák Denis Vavro byl pořádně nahecovaný, fanoušci Sparty jej od startu utkání svými pokřiky uráželi a přemotivovaný stoper v 17. minutě zajel do reprezentačního kolegy Lukáše Haraslína.

Rozhodčí Ladislav Szikszay neváhal a i když šlo o přátelské utkání, rozhodl se okamžitě vytasit červenou kartu. Zástupci Kodaně nevěřili vlastním očím, fanoušci Sparty tento moment pořádně oslavili.

„Zákrok byl nevybíravý, byl zezadu a vysokou intenzitou. Bylo to sice přátelské utkání, ale ani tam to nepatří, proto jsem udělil červenou kartu,“ řekl sudí v pozápasovém televizním rozhovoru.

Pozápasové záběry z BodyCam ukázaly zajímavý moment

Během utkání měl na sobě sudí BodyCam, tudíž Sparty vydala zajímavé záběry ze zápasu. Jeden z momentů, které fanoušky zaujal, je ten, když si sudí po utkání se všemi podává ruku. Trenér Kodaně Jacob Neestrup vynadal sudímu za červenou kartu.

„Tohle se v přátelském utkání nedělá! Omlouvám se, ale nemyslím si, že za tohle měla být udělena červená karta. Přijeli jsme sem až z Dánska a vy po dvaceti minutách uděláte takové rozhodnutí,“ spílal sudímu trenér Kodaně Neestrup.

Ten si po celou dobu udržel slušnost, ačkoliv na něm šlo poznat, že nebyl s rozhodnutím ani trochu spokojený s tím, že se zápas zničil zbytečnou červenou kartou. Místo rozhodčího měl ale nadávat spíše Vavrovi, který šel do zákroku zcela zbytečně a nesmyslně.

Trenér Neestrup a jeho slova po zápase (v čase 4:52)

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.