Spojte se s námi


Ostatní

Trefa do černého! Naši střelci na stupních vítězů

Čtvrtek se zapíše zlatým písmem sportovní střelby. Jiří Lipták vyhrál zlato, David Kostelecký stříbro. Stupně vítězů doplnil Brit Coward Holley.

Publikováno

dne

Čtvrtek se zapíše zlatým písmem sportovní střelby. Jiří Lipták vyhrál zlato, David Kostelecký stříbro. Stupně vítězů doplnil Brit Coward Holley.

Oba postupně vyřadili zbytek závodního pole. Jejich střelba se neustále zlepšovala. Brněnští rodáci pak svedli souboj mezi sebou. Úspěšnější byl mladší Lipták.

O vítězi musel rozhodovat až rozstřel za stavu 43:43. Kostelecký měl dokonce náskok o 3 rány. Lipták si vedl skvěle v kvalifikaci. Naopak soupeři reprezentantů z Moravy vypadli brzy.

Zatímco David Kostelecký zná pocit, jaké to je být olympijským vítězem, Pro Jiřího Liptáka je to první zlato. Vicemistr Evropy to dokázal na druhé olympiádě. O dost vylepšil své maximum. V Londýně v roce 2012 skončil osmnáctý.

Mezi oběma kamarády není žádná rivalita. Kostelecký dokonce doporučil Liptákovi svého očního lékaře. Oba už patří mezi zkušené brokaře. Lipták oslaví čtvrté kulatiny, Kostelecký je o 7 let starší.

Lipták následně vtipkoval, že si medaili vystaví mezi zvířecí trofeje. Jeho velkým koníčkem je myslivost, kterou převzal po svém tatínkovi a dědečkovi. Snad někdo další přidá nejcennější kov. Zatím máme celkově 4 medaile.

Zdroj: Olympijský tým

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.