Spojte se s námi


Fortuna liga

Tottenham našel nového kouče! Z Ajaxu chce přetáhnout Ten Haga, který v minulosti jednal se Spartou

Tottenham Hotspur s největší pravděpodobností našel náhradu za Josého Mourinha, který byl nedávno z klubu vyhozen. Severolondýnský klub se nyní zaměřuje na zisk Erika Ten Haga.

Publikováno

dne

Tottenham Hotspur s největší pravděpodobností našel náhradu za Josého Mourinha, který byl nedávno z klubu vyhozen. Severolondýnský klub se nyní zaměřuje na zisk Erika Ten Haga, který koučuje nizozemský Ajax Amsterdam.

Zdroj: Crystal Palace FC

Tottenham plánuje do Premier League přetáhnout jedno zvučné jméno. Erik Ten Hag odvádí v Ajaxu dobrou práci, a tak není divu, že se o něm mluví jako o možném nástupci Josého Mourinha.

Ajav již v neděli s největší pravděpodobností oslaví zisk ligového titulu. Ten Hag se má následně sejít s vedením Spurs a vyjednávat podmínky o možném angažmá v klubu.

Nic není ještě rozhodnuto, Tottenham má i jiné kandidáty, Ten Hag je ale výrazným favoritem. Jeho osoba by navíc mohla přesvědčit k setrvání Harryho Kanea v klubu.

Nizozemský fotbalový kouč má smlouvu v Ajaxu do konce příští sezony, a tak by muselo dojít na finanční kompenzaci. To by Spurs ale nemělo dělat velký problém.

Ještě nedávno totiž prahli po Julianu Nagelsmannovi, kterého jim ale za 25 milionů eur vyfoukl Bayern Mnichov. Očekává se však, že nový kouč přijde až po konci sezony.

Tým tak bude nadále vést Ryan Mason. Zajímavostí okolo Ten Haga je, že nechybělo mnoho a mohl se stát koučem pražské Sparty.

Tehdy vedl juniorku Bayernu Mnichov a Sparta se poohlížela po zahraničním trenérovi. Měla o něj velký zájem, s Ten Hagem se sešla a ani trenér by se případnému angažmá nebránil.

Nakonec ale příchodu zabránila rodina, která se chtěla vrátit zpět do Nizozemska. Sparta tak přišla o velmi zajímavou trenérskou možnost.

Zdroj: The Guardian, iSport

Reklama

Fortuna liga

O Basseyho byl zájem i ve Španělsku. Ferencváros určitě není jeho poslední štací, řekl Tomáš Sivok

Celkem devět let strávil Tomáš Sivok v tureckých klubech. V rámci soustředění s Českými Budějovicemi v Beleku se tedy vrátil do míst, kde se odehrávala značná část jeho kariéry. V rozhovoru pro klubový web se sportovní ředitel Budějovic rozpovídal o transferu Fortuna Basseyho nebo o akvizici nového stopera.

Publikováno

dne

Celkem devět let strávil Tomáš Sivok v tureckých klubech. V rámci soustředění s Českými Budějovicemi v Beleku se tedy vrátil do míst, kde se odehrávala značná část jeho kariéry. V rozhovoru pro klubový web se sportovní ředitel Budějovic rozpovídal o transferu Fortuna Basseyho nebo o akvizici nového stopera.

Pro Tomáše Sivoka je Turecko druhým domovem. Rozhovor bývalého kapitána české reprezentace v Beleku proto nabyl spoustu sentimentu a vzpomínání.

„Turci mají velmi vřelý vztah k fotbalu. Když se vrátím, rychle se to rozkřikne a já pak díky tomu mám určité výhody. Nic tam není problém a každý mi pomůže. Je milé, že si mě pamatují starší i mladší fanoušci.“

„Občas se se mnou někdo na ulici vyfotí, ale to je příjemné. Když někam přijdu do restaurace, tak snadno seženu místo a Turci nám se vším pomáhají. Na zápas mě ale auto muselo odvést až do útrob stadionu, jinak bych tam možná ani nedošel,“ prozradil Tomáš Sivok.

Následně se řeč stočila na odchod Fortuna Basseyho. Ten po povedené zimní části Fortuna ligy vyměnil Budějovice za maďarský Ferencváros.

„S Basseyem jsem hodně mluvil. Přál si posunout se dál a já cítil, že nemá takovou chuť u nás pokračovat, což je logické. Udělal ohromný posun a já ho dávám za příklad profesionála nejen mladým hráčům.“

Nabídky byly ze Saudské Arábie či Turecka, což Bassey se svým agentem hned odmítli. Byli tam také zájemci ze Španělska, Belgie, Francie či nejlepší týmy Izraele. Ferencváros byl ale nejrychlejší a Fortune o tenhle klub stál,“ řekl ohledně transferu Basseyho.

Fortune Bassey byl nejprve spojován s oběma pražskými „S“. Přesun v rámci české ligy nakonec nedopadl.

„Pokud Fortune zůstane stejný, sedne mu to, bude mít stejné nastavení a vydrží mu zdraví, jsem si jistý, že to není jeho poslední štace směrem nahoru.“

V prvním utkání Fortune Bassey zaujal nejednoho fanouška Ferencvárose. Proti Dunajské Stredě předvedl hned několik povedených akcí.

Od přesunu nigerijského útočníka se Tomáš Sivok následně dostal k příchodu nové tváře. Dle jeho slov se jedná o zahraniční posilu, která by měla být představena těsně před začátkem ligy.

Klub pro jejich nového hráče stále vyřizuje vízum. Můžeme tedy očekávat někoho ze země mimo Schengenský prostor, kde chybí třeba Ukrajina, Rusko nebo jakýkoliv africký stát.

„Ano, je to fotbalista ze zahraničí. Doufali jsme, že dorazí do Turecka za námi, ale ještě vyřizujeme vízum, aby to bylo v pořádku. Je to stoper,“ prozradil ohledně nové akvizice.

Tomáš Sivok poté prozradil, že nevylučuje další posílení týmu. Jen se spíše bude jednat o hostování než o trvalý přestup.

„Uvidíme, jestli budeme řešit ještě nějakou posilu směrem dopředu, asi půjde spíše o hostování. Chtěli bychom nějakého útočníka, v létě nás bude čekat obměna, protože některým hráčům končí hostování.“

Zdroj: Dynamo ČB

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jak bude vypadat sestava Slavie na startu jarní části?

Slavia se vrátila ze soustředění v Portugalsku, kde hráči polykali náročné dávky Jindřicha Trpišovského. Jelikož sešívaní neodehráli žádný přátelský zápas, moc toho fanouškům neodtajnili. Leccos naznačila alespoň modelová utkání, která odehráli slávisté mezi sebou.

Publikováno

dne

Slavia se vrátila ze soustředění v Portugalsku, kde hráči polykali náročné dávky Jindřicha Trpišovského. Jelikož sešívaní neodehráli žádný přátelský zápas, moc toho fanouškům neodtajnili. Leccos naznačila alespoň modelová utkání, která odehráli slávisté mezi sebou.

Zatímco v prvním duelu byly sestavy poměrně rovnoměrně rozložené, v tom druhém už si trenéři připravovali základní jedenáctku na start jara. Sestava vypadala následovně:

Mandous
Bah – Ousou – Kačaraba – Plavšič
Holeš – Ševčík
Masopust – Lingr – Schranz
Krmenčík

Velice podobně by sešívaní měli vyběhnout i v neděli v generálce proti Baníku Ostrava a následně v lize proti Karviné. Vše musí být perfektně vyladěné, jelikož v týdnu se poté utkají v derby se Spartou, o víkendu vyjedou na Slovácko a poté přijde střet v Konferenční lize proti Fenerbahce.

V sestavě však panují dva otazníky. Tím prvním je pozice podhrotového záložníka. V červenobílém dresu se základní sestavou nastoupil Ondřej Lingr, Nicolae Stanciu se představil v modrém dresu a navíc musel střídat kvůli zranění. Ovšem pokud bude rumunský špílmachr zdravý, pravděpodobně nezůstane na lavičce.

Nico měl trošku jiný program, protože vypadl asi na dva nebo na tři dny z tréninku. Měl jiný plán, hodně dotrénoval během týdne. Šel teď do toho zatížení s ohledem na program, který měl předtím,“ vysvětloval pro klubový web Trpišovský nasazení Stancia.

„Bylo to poskládané z hráčů, kteří tu předvedli výbornou výkonnost a připravenost, ale těch hráčů tam mohlo být víc. Chtěli jsme to mít trošku vyvážené i na druhé straně, aby mladším hráčům pomohli ostatní kluci. Na druhou stranu třeba hrál Emil Madsen na desítce, teď Ondra Lingr, který vypadal velice dobře na křídle. Byl tam i záměr toho, abychom viděli i jiné složení hráčů,“ popisoval složení týmů Trpišovský.

Druhou nejistou pozicí je levý bek. Kapitán Jan Bořil je nadále zraněný, Oscar Dorley si první tři zápasy nezahraje kvůli stopce. Sešívaní zatím náhradu nepřivedli a tak začali zkoušet novou variantu.

Na soustředění dostal na této pozici šanci Srdjan Plavšič a rozhodně nezklamal. Trpišovský jej dokonce označil za jednoho ze tří nejlepších hráčů soustředění, do ofenzivy může týmů hodně pomoct. Není však jisté, jak bude zvládat obrannou činnost.

„Momentálně je samozřejmě skvělý, velice produktivní. V těch zápasech byl možná nejlepší hráč. Na druhou stranu se ti hráči trošku znají, tenhle zápas byl nahoru a dolu, trošku jiný, než se pak hrají ty ostré zápasy. Vypadá to nadějně, ale pak se bude v ostrých utkáních dostávat do trošku jiných situací. Ale jsme rádi, že v té nouzi, kterou na tom postu máme, je taková varianta,“ vysvětloval kouč Slavie situaci na levém beku.

Třetím, avšak už rozhodně menším otazníkem, je post mezi třemi tyčemi. Ondřej Kolář se v rozhovoru pro klubovou televizi netajil tím, že už si psychicky odpočinul a je připravený si vzít zpět post jedničky.

Stejně tak trenéři avizovali, že si to Mandous s Kolářem rozdají na rovinu a chytat bude ten s lepší formou. Do druhého utkání Kolář nezasáhl z preventivních důvodů. „Na doporučení fyzioterapeutů vzhledem k zátěži, kterou tu absolvoval, v zápase nechytal,“ vysvětloval Trpišovský.

Pravděpodobně si pozici jedničky ale uhájí Aleš Mandous. Jenže vzhledem k nabitému programu sešívaných na začátku jara je klidně možné, že se zátěž rozloží a do branky se dostanou oba.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Azevedo na odchodu z Baníku? To je zjevně velmi blízká realita, důvodů má být hned několik

Dyjan Carlos de Azevedo je dlouholetou součástí soupisky Baníku, leč v poslední době už to zkrátka není to pravé ořechové, a to hned z několika důvodů. Vedení ostravského celku se proto podle posledních informací snaží o jeho prodej. Kdo další je na odchodu?

Publikováno

dne

Dyjan Carlos de Azevedo je dlouholetou součástí soupisky Baníku, leč v poslední době už to zkrátka není to pravé ořechové, a to hned z několika důvodů. Vedení ostravského celku se proto podle posledních informací snaží o jeho prodej. Kdo další je na odchodu?

Hráčem slezského celku je De Azevedo již osm let, počítáme-li i roční pauzu, kterou strávil na hostování ve francouzském druholigovém Paříž FC.

Nutno podotknout, obě strany se v posledních letech již několikrát přiblížili k rozchodu, nakonec ale vždy tento brazilský fotbalista zůstal a byla mu nabídnuta nová smlouva.

Tomu má být ale velmi brzy konec. Trpělivost klubu je totiž u konce, a to hned z několika důvodů. Těmi hlavními však jsou opakující se problémy s disciplínou a životosprávou. S tím samozřejmě souvisejí i výkony na hřišti doprovázené velmi sníženou motivací.

Podle aktuálních informací má De Azevedo platný kontrakt do konce června 2022, nicméně Baník jej už nyní umístil na přestupový trh. Z toho jednoznačně vyplývá snaha ještě něco za třicetiletého Brazilce zinkasovat.

Ten v modrobílém dresu odehrál celkem 179 utkání, ve kterých vstřelil devětadvacet gólů a navrch přidal devatenáct asistencí. Co je ale zapotřebí poznamenat, De Azevedo byl po dlouhé roky nedílnou součástí základní sestavy Baníku a výrazně Slezanům pomohl k návratu zpět do nejvyšší soutěže.

Kam by mohl zamířit, respektive v jakém klubu by jeho kariéra mohla pokračovat prozatím není jasné. V minulosti se ovšem hovořilo i o zájmu ze zahraničí.

Z klubu před nedávným čase odešel také Roman Potočný, Denis Granečný nebo Muhammed Sanneh, brazilský křídelník by mohl tuto trojici následovat. Tou největší ztrátou však je přestup Yiry Sora do Slavie Praha, jehož kvality bude velmi těžké nahradit.

Co se dalšího potencionálního odchodu týče, tak velký otazník visí nad Jakubem Pokorným, jenž na podzim odehrál 287 minut. Vedení ostravského celku se netají tím, že by do svých defenzivních řád rádo přivítalo Ladislava Takácse nebo Alexandera Mojžíše z Ružomberoku.

Kromě těchto výše zmíněných hráčů by však k dalším změnám v kádru Baníku podle posledních informací nemělo dojít.

Zdroje: iSport, FC Baník Ostrava, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Oblíbené