Spojte se s námi


Publikováno

dne

Představujeme vám 5 největších přestupů tohoto lednového přestupového okna, které se dosud uskutečnili.

5. Ross Barkley – 16.9 mil. €

O 24letého záložníka měla Chelsea zájem už v létě, kdy Evertonu nabízela téměř 40 milionů eur. Ten ovšem odmítl a Barkley zůstal v Goodison Parku. Vzhledem k tomu, že Barkleymu by vypršela na konci letošní sezóny smlouva, tak neměl Everton jinou možnost, než svého odchovance, o kterého se starali už od roku 2009, prodat za 17 milionů eur.

Ihned po zveřejnění tohoto přestupu byla policie v Liverpoolu zavalena stížnostmi, aby se tento přestup přezkoumal, zda nejde o podvod.

Anglický reprezentant v letošní sezóně neodehrál kvůli svalovému zranění ještě ani jednu minutu, avšak pro Chelsea je tento přestup velmi výhodný.

4. Cenk Tosun – 22 mil. €

Everton v létě posílil za více jak 150 milionů eur, ale s úspěchem se tyto investice nepotkaly. Útočná posila Sandro Ramírez se trefil pouze jednou a tým táhne s 11 góly 32letý Wayne Rooney.

Právě proto přišel Cenk Tosun, který v letošní sezóně předváděl skvělé výkony v Besiktasi, za který se ve 24 zápasech trefil 14x.

Jde o velmi komplexního útočníka, ale má dostatečnou kvalitu na to, aby nahradil Lukakua?

3. Diego Costa – 66 mil. €

Diego Costa se po třech a půl letech vrací zpět do Atlética Madrid, s nímž už jednou dokázal získat ligový titul. Po příchodu do Londýna dokázal s Chelsea vyhrát během tří sezón dva ligové tituly, ale postaral se i o mnoho nepříjemných situací, které jeho osoba přitahuje.

Avšak to, že jde o výjimečného střelce jasně potvrzuje 164 gólů, které nastřílel ve 396 zápasech a také to, že Atlético neváhalo za 29letého fotbalistu zaplatit 66 milionů eur. Diego Costa letos za Atlético odehrál 156 minut, během kterých stihl dát už dva góly.

2. Virgil van Dijk – 78,8 mil. €

Virgil van Dijk zažíval v posledním roce těžké chvíle, ale v letošním roce se konečně dočkal svého vytouženého přestupu do Liverpoolu a hned v prvním zápase se dokázal gólově prosadit, navíc jeho gól znamenal vyřazení Evertonu z FA CUPU.

Holandský reprezentant odehrál v Premier League 67 zápasů, během nichž vyhrál 493 soubojů a pouze 192 jich prohrál. Skvělý je i ve vzduchu, z 432 vzdušných soubojů byl úspěšný ve 321 z nich. Bezpochyby velká posila do týmu Jurgena Kloppa.

1. Philippe Coutinho – 120 mil. €

Barcelona přivedla Philippe Coutinha za 120 milionů eur a dalších 40 milionů může získat Liverpool na bonusech. Tento přestup je tak největší lednový transfer v historii a také třetí největší vůbec, pokud už tedy budeme počítat s přestupem Kyliana Mbappého do PSG, který vejde v platnost v létě.

Brazilský záložník přišel do katalánského klubu zastoupit pozici Iniesty, který se bude pomalu, ale jistě loučit se svojí úžasnou kariérou. Osobně si myslím, že není lepšího na tuto pozici. Jestli máte jiný názor, pište do komentářů.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.