Reklama

TOP 5 nejlepších defenzivních záložníků světového fotbalu

Bayern Mnichov Joshua_Kimmich_Rufus46 | CC BY-SA 3.0
Zdroj: Rufus46 | CC BY-SA 3.0

V moderním pojetí fotbalu je pozice defenzivního záložníka čím dál tím důležitější. Hráč na této pozici musí odvést penzum práce a oddřít zápas po celých 90 minut naplno, aby mohl jeho tým slavit úspěch. Kdo ze současných fotbalistů splňuje tyto požadavky a patří mezi ty nejlepší? Představujeme vám 5 defenzivních záložníků, kteří v současném světě fotbalu patří k tomu nejlepšímu, co můžeme sledovat.

5. Rodri

Klub: Manchester City
Věk: 25 let
Statistiky (2020/21): 53 zápasů, 2 góly, 5 asistencí

Španělský záložník přestoupil do Manchesteru City z Atlétia Madrid v roce 2019 za obrovskou částku 62,7 milionů eur. Pep Guardiola si ho vyhlédl jako dlouhodobou náhradu za stárnoucího Fernandinha.

Je třeba říct, že Rodriho první sezona v Premier League byla pro něho samotného trochu obtížná, protože si musel zvyknout na rychlost a tvrdost. Dokázal se ale rychle adaptovat a Pep Guardiola z něj udělal klíčového hráče, který ovládá střed pole a je pro tým nepostrádatelný.

Rodri má všechny předpoklady, aby se v budoucnosti mohl stát nejlepším hráčem na své pozici. Je vysoký, atletický a technický typ, který dokáže míče nejen odebírat, ale umí také vytvářet šance svým spoluhráčům. Určitě bude zajímavé sledovat jeho další progres.

4. Fabinho

Klub: Liverpool
Věk: 27 let
Statistiky (2020/21): 42 zápasů, 1 asistence

Jeden z mnoha brazilských hráčů, kteří vynikají na této pozici, je Fabinho. Hráč s vynikajícím čtením hry je velmi důležitou postavou Liverpoolu a společně s Jordanem Hendersonem tvoří dynamickou dvojici v záloze Reds. Manažer Jürgen Klopp si jeho služby nemůže vynachválit a kromě zálohy jej může použít i ve středu obrany.

Když nehraje svou oblíbenou roli defenzivního záložníka, Liverpool je na tom mnohem hůř a dalo by se říci, že Fabinho je jedním z jeho nepostradatelných hráčů.

3. Casemiro

Klub: Real Madrid
Věk: 29 let
Statistiky (2020/21): 46 zápasů, 7 gólů, 6 asistencí

Carlos Henrique José Francisco Venancio Casemiro, jak zní celé jméno brazilského hráče, je součástí Realu Madrid od roku 2013, kdy přestoupil ze Sao Paula.

Hráč, který je pro Real nenahraditelný, vytvořil spolu s Tonim Kroosem a Lukou Modričem legendární středovou formaci, se kterou dokázal Real dominovat celé Evropě několik let a vyhrát opakovaně prestižní Ligu mistrů.

Casemiro je tvrdý, nekompromisní hráč, který dokáže za svůj tým bojovat do poslední chvíle. Svým soupeřům nic nedaruje a to se často nezaobejde bez karetního napomínaní. I přesto je pro tým nepostradatelný.

2. N’Golo Kanté

Klub: Chelsea
Věk: 30 let
Statistiky (2020/21): 48 zápasů, 3 asistence

N’Golo Kanté je součástí kádru londýnské Chelsea od roku 2016, kdy dokázal s podceňovaným Leicesterem překvapivě ovládnout Premier League a patřil mezi tahouny týmu.

Chelsea za něj neváhala vysázet na stůl téměř 36 milionů eur, čehož jistě nelituje, právě naopak. Kluboví představitelé ho právem považují za jeden z nejlepších nákupů za poslední roky.

Francouz má vše, co můžete chtít od defenzivně laděného záložníka. Efektivně odebírá míče, dokáže běhat celý zápas, je houževnatý a oddaný týmový hráč, navíc je často hybnou silou protiútoků. Především je ale hodně spolehlivý a odvede penzum práce pro celý tým.

1. Joshua Kimmich

Klub: Bayern Mnichov
Věk: 26 let
Statistiky (2020/21): 39 zápasů, 6 gólů, 14 asistencí

Joshua Kimmich není jen jedním z nejvšestrannějších hráčů na nejvyšší úrovni, je také nejlepším defenzivním záložníkem na světě.

Teprve 26letý Němec, mnohými označován jako nástupce Philippa Lahma, dokáže během zápasu naběhat obrovskou kilometráž, odebírat míče soupeři, ale také zakládat ofenzivní akce svého mužstva. Svědčí o tom také statistiky z aktuální sezony.

Kdyby jej chtěl nějaký klub zlákat do svých služeb, musel by sáhnout hluboko do kapsy, protože pro Bayern je tento hráč nepostradatelný.

Zdroj: 90min, Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené