Spojte se s námi


Premier League

Top 100 hráčů v historii Premier League, 85. – 81. místo

Publikováno

dne

Anglický deník The Independent přišel se seznamem 100 nejlepších fotbalistů, kteří kdy působili v nejvyšší anglické soutěži, Premier League. Ta byla založena v roce 1992, výběr hráčů se tedy týká období téměř 30 let. Odtajňujeme čtvrtou pětku hráčů od konce žebříčku!

85. místo – Fredrik Ljungberg

Skandinávský ofenzivní hráč získal s Arsenalem dva mistrovské tituly a tři poháry za výhru v nejprestižnějším ostrovním poháru, FA Cupu. Ve dvou finálových zápasech ze tří navíc skóroval.

Patřil mezi nenahraditelné členy mančaftu Gunners, kteří v roce 2003/2004 získali prvenství v lize, aniž by okusili pachuť porážky.

84. místo – Emmanuel Petit

Další člen týmu Arsenalu v žebříčku. Defenzivní záložník byl členem nepřekonatelného obranného valu ve středu hřiště spolu s Patrickem Vieirou.

Byť Francouz v Londýně strávil pouze 3 roky, přispěl v roce 1997/1998 k zisku double.

83. místo – Patrice Evra

Francouzský levý bek, který pod Alexem Fergusonem patřil k hvězdám Red Devils a podílel se na jejich zlaté éře.

Kapitán týmu a neúnavný dříč na levé lajně získal s Manchesterem United 5 titulů a na Old Trafford strávil 9 sezón!

82. místo – Jay Jay Okocha

Kdo by to byl kdy řekl, že se Ronaldinhův mentor z Paris Saint-Germain Jay Jay Okocha jednoho dne ukáže v dresu anglického Boltonu?

V nejslavnější éře klubu Nigerijec ohromoval a stal se doslova modlou kraje Lancashire, nejsnáze si jej lze zapamatovat ve dvojici s Yourim Djorkaeffem.

81. místo – Steve McManaman

Steve McManaman byl jedním z nejlepších hráčů 90. let. Než odešel hrát do Realu Madrid, patřil mezi největší oblíbence liverpoolských fanoušků.

Okolnosti ohledně jeho odchodu nadělaly zlé krve, odešel totiž zdarma, tudíž nepřinesl klubu, který jej vychoval, žádnou libru do kasičky. I přes to nelze hráči upřít jeho neoddiskutovatelné kvality.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.