Spojte se s námi


Premier League

Top 100 hráčů v historii Premier League, 70. – 66. místo

Publikováno

dne

Anglický deník The Independent přišel se seznamem 100 nejlepších fotbalistů, kteří kdy působili v nejvyšší anglické soutěži, Premier League. Ta byla založena v roce 1992, výběr hráčů se tedy týká období téměř 30 let. Kdo se umístil na konci sedmé desítky?

70. místo – Gary Pallister

Gary Pallister získal s Manchesterem United čtyři mistrovské tituly, na hřišti exceloval po boku Steve Bruce, v ročníku 1991/1992 dokonce získal ocenění PFA Player of the Year.

V oné sezóně Pallister odehrál každou minutu zápasů, i díky tomu a výkonům, které během svých odehraných minut předváděl, získali United první titul po 26 letech.

69. místo – Jürgen Klinsmann

Většinou se cizinci musí s Premier League potýkat rok až dva, aby si na ni zvykli. Ne tak Jürgen Klinsmann, ten zazářil hned po příchodu z AS Monaco.

20 vstřelených branek v prvních 41 ligových zápasech hovoří za vše. Tottenham na něj vzpomíná jako na velmi produktivního útočníka.

68. místo – Ricardo Carvalho

Partnerství mezi Portugalcem a Johnem Terrym bylo památné, jejich spolupráce znamenala pro Josého Mourinha důležitý dílek při zisku dvou titulů.

Fantastická rozehrávka, herní inteligence, komplexnost, tyto tři atributy pasovaly ke Carvalhovi bez pochybností.

67. místo – Ole Gunnar Solskjær

Momentálně působí na lavičce Red Devils jako manažer, dříve exceloval na hřišti na Old Trafford jako hráč. Patřil mezi nejlepší útočníky své doby.

Vedením Manchesteru United byl pořízen jako levná náhrada za Erica Cantonu a Andyho Colea, což splnil velmi úspěšně. Mnohdy šel na hřiště až v závěru utkání a rozhodl.

66. místo – David Ginola

Jeden z nejvíce charismatických hráčů, kteří kdy běhali po trávníku stadionů Premier League.

Působil v Newcastlu, Tottenhamu, Evertonu a Aston Ville. Měl skvělý první dotek a dar s lehkostí obejít protihráče.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.