Spojte se s námi

Fortuna liga

Tomáš Poznar zařídil Zlínu šest bodů a přitom neměl být na hřišti. Neměl by FAČR změnit regule?

Zveřejněno

dne

Tento zlínský útočník se stal nejsledovanějším hráčem posledních dvou kol, protože využil možnosti odvolání v předpisech FAČR a nastoupil k utkání dalšího kola s Duklou Praha poté, kdy měl být vyloučen za úder loktem v minulém utkání proti ostravskému Baníku. Video na utkání nebylo, hlavní rozhodčí Julínek faul přehlédl a zlínský útočník utkání rozhodl, když vstřelil druhý gól.

Baník by v inkriminovaném utkání kromě početního přečíslení dostal ještě výhodu pokutového kopu a mohl vést 2:1. Místo toho zůstal Tomáš Poznar na hřišti a paradoxně to byl on, kdo zařídil hostům v 64. minutě zápasu střelou zpoza šestnáctky vítězství stejným poměrem.

Protože nebyl vyloučen v průběhu utkání, tak ho až v průběhu týdne disciplinární komise potrestala zákazem startu ve dvou zápasech. To by bylo jistě v pořádku. Hráč se ovšem odvolal, a tím pádem v utkání proti Dukle mohl nastoupit, protože odvolání se bude řešit až po tomto utkání.

Při tomto utkání se paradoxně znovu stal jedním ze dvou hlavních protagonistů celého zápasu. Dokonce i komise rozhodčích vydala prohlášení, že Tomáš Poznar při vlastní brance dukelského obránce Ivana Ostojiče fauloval a gól neměl být uznán.

Dále komise informovala, že na konci zápasu neměl být nařízen ani pokutový kop, protože pád zlínského útočníka nastal bez cizího zavinění. V obou případech tak rozhodčí Proske chyboval a zlínský útočník zařídil svému mužstvu tři body, i když na hřišti neměl vůbec být.

Fotbalová asociace by tedy měla vzít rozum do hrsti a změnit ve svých předpisech to, že i když je hráč potrestán až posléze disciplinární komisí a není vyloučen přímo na hřišti, tak by měl trest měl platit okamžitě. Hráč by se mohl odvolat například až po polovině tohoto trestu, přece rozhodnutí disciplinární komise je dostatečně relevantní. Dukle tak zbyly oči pro pláč a minimálně bod ze Zlína jí už nikdo do tabulky nepřipíše. To jistě není správné a mělo by se se současnou situací něco rychle dělat.

Reklama
3 komentáře

3 Comments

 1. Zdeněk Hledač

  15.3.2019 na 7:31

  Zlín po zimním prodeji hráčů a výměně trenéra vypadal na jaře dost bídně… najednou 2 poslední kola šest bodů, všechny s pěknou levotou… že to není jen tak, že se někde sehnaly prachy, nebo se někomu něco slíbilo, je naprosto evidentní, nad tím není třeba bádat… podpora rozhodčích je najednou stejná jako u prvních tří týmů, bez toho to tak snadno nejde… otázkou tedy je: co, kde, komu… což se většinou dovíme až po sezoně “zázračným přestupem”, nebo po pár letech, až někdo promluví…

 2. dráteník

  16.3.2019 na 8:54

  RUIK- ubrečení a věčně nespokojení

 3. T. M.

  16.3.2019 na 21:02

  Není to poprvé, kdy hrál hráč, který vlastně neměl být na hřišti, přispěl ke třem bodům. V Liberci vyloučený Falta z Olomouce mohl nepochopitelně hrát proti Spartě a přispět výkonem k výhře, stál až proti Zlínu. V tomto případě veště vetší nepochopitelnost, protože v případě vyloučení následuje automatická stopka. Pro mě liga neregulérní.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019