Tomáš Poznar zařídil Zlínu šest bodů a přitom neměl být na hřišti. Neměl by FAČR změnit regule?

Tento zlínský útočník se stal nejsledovanějším hráčem posledních dvou kol, protože využil možnosti odvolání v předpisech FAČR a nastoupil k utkání dalšího kola s Duklou Praha poté, kdy měl být vyloučen za úder loktem v minulém utkání proti ostravskému Baníku. Video na utkání nebylo, hlavní rozhodčí Julínek faul přehlédl a zlínský útočník utkání rozhodl, když vstřelil druhý gól.

Baník by v inkriminovaném utkání kromě početního přečíslení dostal ještě výhodu pokutového kopu a mohl vést 2:1. Místo toho zůstal Tomáš Poznar na hřišti a paradoxně to byl on, kdo zařídil hostům v 64. minutě zápasu střelou zpoza šestnáctky vítězství stejným poměrem.

Protože nebyl vyloučen v průběhu utkání, tak ho až v průběhu týdne disciplinární komise potrestala zákazem startu ve dvou zápasech. To by bylo jistě v pořádku. Hráč se ovšem odvolal, a tím pádem v utkání proti Dukle mohl nastoupit, protože odvolání se bude řešit až po tomto utkání.

Při tomto utkání se paradoxně znovu stal jedním ze dvou hlavních protagonistů celého zápasu. Dokonce i komise rozhodčích vydala prohlášení, že Tomáš Poznar při vlastní brance dukelského obránce Ivana Ostojiče fauloval a gól neměl být uznán.

Dále komise informovala, že na konci zápasu neměl být nařízen ani pokutový kop, protože pád zlínského útočníka nastal bez cizího zavinění. V obou případech tak rozhodčí Proske chyboval a zlínský útočník zařídil svému mužstvu tři body, i když na hřišti neměl vůbec být.

Fotbalová asociace by tedy měla vzít rozum do hrsti a změnit ve svých předpisech to, že i když je hráč potrestán až posléze disciplinární komisí a není vyloučen přímo na hřišti, tak by měl trest měl platit okamžitě. Hráč by se mohl odvolat například až po polovině tohoto trestu, přece rozhodnutí disciplinární komise je dostatečně relevantní. Dukle tak zbyly oči pro pláč a minimálně bod ze Zlína jí už nikdo do tabulky nepřipíše. To jistě není správné a mělo by se se současnou situací něco rychle dělat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zlín po zimním prodeji hráčů a výměně trenéra vypadal na jaře dost bídně… najednou 2 poslední kola šest bodů, všechny s pěknou levotou… že to není jen tak, že se někde sehnaly prachy, nebo se někomu něco slíbilo, je naprosto evidentní, nad tím není třeba bádat… podpora rozhodčích je najednou stejná jako u prvních tří týmů, bez toho to tak snadno nejde… otázkou tedy je: co, kde, komu… což se většinou dovíme až po sezoně “zázračným přestupem”, nebo po pár letech, až někdo promluví…

  2. Není to poprvé, kdy hrál hráč, který vlastně neměl být na hřišti, přispěl ke třem bodům. V Liberci vyloučený Falta z Olomouce mohl nepochopitelně hrát proti Spartě a přispět výkonem k výhře, stál až proti Zlínu. V tomto případě veště vetší nepochopitelnost, protože v případě vyloučení následuje automatická stopka. Pro mě liga neregulérní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.