Spojte se s námi

Fotbal

Tohle nebylo záměrem! Neapol reaguje na stížnosti Victora Osimhena týkající se videa na TikToku

Neapol vydala ve čtvrtek večer oficiální prohlášení o Victoru Osimhenu, s jehož osobou byla v posledních dnech spojená menší kauza týkající se videa na TikToku. To vydal samotný klub, když nigerijský forvard neproměnil penaltu proti Boloni.

Publikováno

dne

Neapol vydala ve čtvrtek večer oficiální prohlášení o Victoru Osimhenu, s jehož osobou byla v posledních dnech spojená menší kauza týkající se videa na TikToku. To vydal samotný klub, když nigerijský forvard neproměnil penaltu proti Boloni.

Neapol v nedělním utkání pátého kola Serie A na hřišti Boloni pouze remizovala 0:0. Kromě výsledku se však po zápase řešilo zejména video, jež oficiální účet Neapole vydal na sociální síti TikTok.

Co se konkrétně stalo? Podrobněji jsme o tomto tématu informovali už v jednom z předchozích článků. Nicméně zkráceně: Victor Osimhen si v 72. minutě u rozhodčího vymodlil pokutový kop, když obránce domácích Riccardo Calafiori zahrál rukou ve velkém vápně.

Sudí Giovanni Ayroldi to následně vyhodnotil jako nedovolený zákrok a odpískal penaltu pro Neapol. Míč na penaltový puntík si postavil právě Osimhen, svůj střelecký pokus ale poslal pouze vedle pravé tyče.

A právě tato situace měla po zápase dohru. Oficiální účet Neapole na TikToku totiž přidal video, jež dokumentuje celou situaci a neúspěšného střelce podle slov Roberta Calendy zesměšňuje.

Agent nigerijského hvězdného útočníka poté Neapoli pohrozil právními kroky, načež ve čtvrtek večer italský celek vydal oficiální prohlášení, ve kterém tuto záležitost vysvětluje. Osimhenovi se však Neapol neomluvila.

Oficiální vyjádření Neapole

„Calcio Napoli, ve snaze vyhnout se jakémukoli zneužití této záležitosti, zdůrazňuje, že jsme nikdy nechtěli urazit nebo zesměšnit Victora Osimhena, který je pokladem tohoto klubu. Na důkaz toho klub během letního přestupového období důrazně odmítl všechny nabídky, které na něj přišly,“ stojí v oficiálním prohlášení Neapole.

„Sociální média, zejména TikTok, vždy používala expresivní formu jazyka s lehkým srdcem a kreativitou, aniž by chtěla, jako v případě Osimhena jako protagonisty, mít jakýkoli záměr urážet nebo zesměšňovat,“ píše italský celek.

„V každém případě, pokud Viktor vnímal nějakou urážku na jeho adresu, nebylo to záměrem klubu,“ dodává Neapol závěrem.

Zdroj: SSC Neapol, Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené