Spojte se s námi


Fortuna liga

Tohle musí Trpišovského doslova děsit. Co si Slavia nemůže v nedělním derby dovolit?

Případná prohra v nedělním derby by pro Slavii byl už druhý nezdar proti Spartě během několika dní. V podcastu Liga naruby se aktéři zamysleli nad tím, co musí trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského děsit a co si jeho tým nemůže dovolit.

Publikováno

dne

Případná prohra v nedělním derby by pro Slavii byl už druhý nezdar proti Spartě během několika dní. V podcastu Liga naruby se aktéři zamysleli nad tím, co musí trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského děsit a co si jeho tým nemůže dovolit.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

„Tohle byl první zápas, kdy se Slavia nemůže vymlouvat na smůlu, protože byla v celé řadě aspektů hry soupeřem přehrána. Třeba ve druhé půli Sparta přešla na dva útočníky a zhustila střed, Slavia na to ale zareagovala pozdě,“ upozornil v podcastu Liga naruby Bartoloměj Černík, redaktor Deníku Sport.

Podle něj navíc Slavia hrála při vedení o dvě branky příliš zbrklý fotbal. Kdyby se hráči chovali více takticky, tak by nemuseli výsledek ztratit. Velkým tématem je také obrana obou celků, především potom stoper Slavie Igoh Ogbu.

„Ogbu zkazil derby opakovaně a navíc jsem slyšel, že ve středu byl i trochu zdravotně indisponován. Nedivil bych se, kdyby v neděli nastoupil ve středu slávistické obrany Zima nebo Vlček,“ upozornil Černík.

Rozdíl ve fyzické kondici se téměř smazal

Poslední výsledky ale jasně ukazují, že Sparta má v současné době obranu lepší. Především pokud jde o výstavbu hry, jsou Panák, Vitík nebo Krejčí skutečně výjimeční. Stopeři Slavie mají spíše silové přednosti a často volí nakopávané míče.

V minulých letech navíc sešívaní svého pražského soka doslova drtili ve fyzické kondici. I dnes mají jistě soubojovější a silovější tým, ale Sparta pod Priskem fyzické manko de facto smazala. A navíc je ve vynikající psychické pohodě.

„Sparta je psychicky na výši, zatímco Slavia opakovaně ztrácí i dobře rozehrané zápasy. To musí Trpišovského doslova děsit. Myslím si, že v neděli na Letné bude Slavia hrát více pragmaticky a bojovně. Tohle derby totiž nesmí prohrát, tak budou hrát na remízu,“ doplnil v pořadu Černík.

Jak to bude vypadat a kdo nakonec uspěje, se dozvíme už v neděli kolem osmé hodiny večerní. Pod tlakem je ale tým z Edenu.

Zdroj: Liga naruby, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.