Spojte se s námi


Fotbal

Thierry Henry prozradil jméno nejlepšího hráče, po jehož boku si zahrál

Thierry Henry má za sebou velmi úspěšnou hráčskou kariéru, v níž si zahrál s mnoha legendami tohoto sportu a vyhrával s nimi ty největší trofeje. Nejlepšího spoluhráče francouzského útočníka však najdeme v Arsenalu.

Publikováno

dne

Thierry Henry má za sebou velmi úspěšnou hráčskou kariéru, v níž si zahrál s mnoha legendami tohoto sportu a vyhrával s nimi ty největší trofeje. Nejlepšího spoluhráče francouzského útočníka však najdeme v Arsenalu.

Většina fotbalových fanoušků by se zřejmě shodla na dvou jménech – Lionel Messi, nebo Zinedine Zidane.

S oběma velikány si Henry zahrál a dosáhl na tu nejcennější možnou trofej. Jenomže ani jednoho při dotazu, kdo je nejlepší hráče, se kterým si kdy zahrál, nejmenoval.

Pro francouzského kanonýra byl nejlepší Dennis Bergkamp, s nímž a ostatními prošel Henry celou jednu sezonu Premier League bez porážky. Tato parta navíc stále drží nejdelší ligovou sérii bez porážky – 49 zápasů (7. května 2003 – 24. října 2004).

Nizozemský útočník odehrál v dresu Arsenalu 410 zápasů, během nichž nastřílel 113 gólů a u dalších 93 asistoval. To jeho bývalý spoluhráč se může chlubit lepšími statistikami, když ve 376 zápasech nastřílel 228 gólů a na dalších 106 nahrál.

„Viděl jsem Dennise každý den na tréninku po dlouhých 7 let a vždy mě fascinovalo, jak respektoval tuto hru a byl jí naprosto oddaný,“ prozradil Henry v rozhovoru pro CBS Sports.

Jak byl Henry skvělým fotbalistou, tak trenérem už ne. Po neúspěšných pokusech u týmů AS Monaco a Montreal Impact se vrátil zpět pod křídla Roberta Martíneze do belgické reprezentace, kde působí dodnes.

I Bergkamp se dal na trenérskou dráhu, když své zkušenosti předával po většinu času mladým talentům v Ajaxu. Od roku 2019 působí v roli asistenta trenéra v Almere City U21.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.