Spojte se s námi


Premier League

Theo Walcott blízko přestupu do Evertonu

Publikováno

dne

Být fanouškem Arsenalu dlouhodobě není žádný med. V posledních měsících ale fanoušci tohoto tradičního anglického klubu dostávají jednu špatnou zprávu za druhou. Tohle je další z nich.

Z Arsenalu velmi brzy odejde snad nejlepší hráč – Alexis Sánchez. Nejen, že odejde, ale velmi pravděpodobně posílí konkurenční Manchester United. Další ránou je končící smlouva hráče světového formátu – německého záložníka Özila. Zatím není moc pravděpodobné, že by k prodloužení smlouvy došlo a hrozí tak nejen odchod hráče z klubu, ale i odchod zdarma.

Arsenal se však velmi nepochopitelně zbavuje i dalších hráčů. Přestup Oxlade-Chamberlaina do konkurenčního Liverpoolu rozdýchávají fanoušci Gunners dosud. A teď navíc přichází další rána – blízko přestupu do Evertonu je miláček fanoušků – rychlík Theo Walcott. Hráč, jehož kariéra je s Arsenalem spjatá velkým poutem.

Již osmadvacetiletý ofenzivní hráč je odchovancem Southamptonu, ale v Arsenalu je již od roku 2006, tedy téměř 12 let. Celkem v dresu Arsenalu odehrál fenomenálních 399 zápasů, ve kterých vstřelil 108 branek a na 78 jich přihrál. Není tak divu, že odchod tohoto hráče fanoušci velmi neradi vidí. Walcott je rovněž několikanásobným anglickým reprezentantem. V reprezentaci odehrál 47 zápasů a vstřelil 8 gólů.

Všichni, co problematiku Arsenalu trochu více sledují jistě cítí, že v klubu je něco špatně. Odcházejí nejlepší hráči a miláčci fanoušků. Přestupová politika klubu je dlouhodobě špatná. Do kádru se pramálo investuje. Pamatujete si nějaký větší přestup z poslední doby s výjimkou Lacazetteho? Arsenal má štěstí, že dobře pracuje s mládeží.

K čemu je to ale platné, když pak tito hráči hájí barvy jiných ligových soupeřů? Je cítit nejistota z pozice manažera A. Wengera a fanoušci si pomalu začínají přát změnu v podobě jeho odchodu. Dokáže si však někdo Arsenal bez tohoto mnohaletého lodivoda představit?

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.